Czytamy noblistkę
Dodane przez Administrator dnia Listopad 19 2019 08:26:32

Dnia 29 października o godzinie 16:30 w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy A. Mickiewicza w Ząbkowicach Śląskich z inicjatywy pani Elżbiety Horowskiej odbyło się spotkanie poświęcone tegorocznej laureatce Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Dnia 29 października o godzinie 16:30 w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy A. Mickiewicza w Ząbkowicach Śląskich z inicjatywy pani Elżbiety Horowskiej odbyło się spotkanie poświęcone tegorocznej laureatce Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Warto dodać, że uznana powieściopisarka mieszka na Dolnym Śląsku w Krajanowie (niedaleko Nowej Rudy) i we Wrocławiu.
Rozpoczęło się ono od krótkiego przywitania uczestników i prezentacji multimedialnej o życiu I twórczości noblistki, którą przygotowała uczennica naszego liceum - Ewa Trębacz z klasy II d. Następnie obecni głośno przeczytali opowiadanie Olgi Tokarczuk pt. “Rubież”. Lektura tekstu pozwoliła odkryć specyfikę, niepowtarzalność i urodę języka epickiego noblistki. Potem rozpoczęła się dyskusja o walorach tekstu I innych utworów autorki. Bardzo cenne i interesujące okazały się wspomnienia z osobistych kontaktów z autorką i oglądanie książek z autografami noblistki.
Zachęcamy do poznania dorobku literackiego Olgi Tokarczuk.

tekst: Amelia Gnutek i Paula Szwajkowska,kl.II b
foto: pani Katarzyna Dominkowska,Paula Szwajkowska,kl.II b