Ranking wypożyczeń: wrzesień – październik 2019 roku
Dodane przez Administrator dnia Listopad 05 2019 08:39:45

W czasie wakacji lektury i inne książki tęsknie zerkały z półek na drzwi biblioteki, czekając, aż ktoś je wypożyczy…ale już jesteśmy z powrotem (niektórzy być może zdążyli nawet zapomnieć o wakacyjnej labie, tyle codziennych obowiązków i spraw nami zawładnęło) gotowi do nauki i pracy.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

W czasie wakacji lektury i inne książki tęsknie zerkały z półek na drzwi biblioteki, czekając, aż ktoś je wypożyczy…ale już jesteśmy z powrotem (niektórzy być może zdążyli nawet zapomnieć o wakacyjnej labie, tyle codziennych obowiązków i spraw nami zawładnęło) gotowi do nauki i pracy.

Wróćmy do książek – od początku września czytaliśmy całkiem sporo!
Łącznie wypożyczyliśmy (nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły i uczniowie) 654 woluminy, z czego uczniowie wypożyczyli 517 książek.
Może to ta pogoda i coraz dłuższe wieczory nastrajają do czytania? Mam nadzieję, że taki stan utrzyma się jak najdłużej! Ale najprawdopodobniej ogromne znaczenie miał tu również fakt, że w naszej bibliotece znowu pojawiło się bardzo dużo nowości – do lektury których serdecznie zapraszam!

Ranking wypożyczeń poszczególnych klas wrzesień – październik 2019 r.:
1. miejsce – III b 64 książki
2. miejsce – III d 50 książek
3. miejsce – I b 43 książki
3. miejsce – Id 43 książki
4. miejsce – II b 40 książek
5. miejsce – I B 37 książek
6. miejsce – II d 32 książki
7. miejsce – I D 31 książek
8. miejsce – I c 30 książek
9. miejsce – III a 26 książek
10. miejsce – I A 23 książki
11. miejsce – I a 22 książki
12. miejsce – I C 21 książek
12. miejsce – 3 c 21 książek
13. miejsce – 2 c 17 książek
13. miejsce – 3 e 17 książek
14. miejsce –2 a klasa nie wypożyczyła ani jednej książki!

Wśród uczniów największą aktywnością czytelniczą wykazały się:
Lilianna Szaczkowska z klasy II c (5 książek)
Ewelina Fryc z klasy II d (5 książek)
Nicole Burczak z klasy III b (5 książek)
Serdecznie gratuluję!!!

Zachęcam wszystkich do odwiedzania biblioteki szkolnej i samodzielnego poszukiwania książek! Już przy wejściu do biblioteki wita Was kącik „Przeczytaj mnie”… z NOWOŚCIAMI!
Polecam także korzystanie z katalogu zbiorów naszej biblioteki znajdującego się na stronie: www.zabkowicesl-lo.sowa.pl (lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły: www.lozabkowice.pl).
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, czytelniczych, np.: „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”,„Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania” czy w zajęciach: „Zasady sporządzania opisów bibliograficznych i przypisów” – organizowanych w bibliotece!
Już wkrótce na stronie szkoły ukaże się kolejna „zachęta” do czytania w cyklu „NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ” – tym razem przybliżę Wam książki zakupione do naszej biblioteki, a także zbiory otrzymane od Darczyńców – mam nadzieję, ze względu na ich wielką różnorodność, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie! Będę Was także zachęcać do sięgania po książki w językach obcych, których mamy w bibliotece całkiem sporo!
Zapraszam do Waszej biblioteki :)

Agnieszka Felka