Nagrody w konkursie czytelniczym „Książki nie gryzą” – rozdane!
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:54:00

3 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom III edycji konkursu czytelniczego „Książki nie gryzą – zareklamuj ulubioną książkę. Czytam, więc piszę”.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

3 czerwca 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom III edycji konkursu czytelniczego „Książki nie gryzą – zareklamuj ulubioną książkę. Czytam, więc piszę”.
Konkurs zorganizowała po raz kolejny Pani Agnieszka Felka. Prace można było składać do połowy kwietnia. Każdy, kto chciał podzielić się z innymi swoją ulubioną książką, mógł przygotować w dowolnej formie pracę – jako tradycyjne recenzje, „zachętki” do czytania, zapowiedzi wydawnicze, ale też plakaty, pocztówki literackie, komiksy, a nawet spoty reklamowe czy filmiki zapowiadające książkę. Tegoroczna edycja konkursu została poszerzona o moduł literacki „Czytam, więc piszę!”, w którym uczestnicy mogli prezentować własne utwory: poezję lub prozę.Pomysł zawdzięczamy Pani Jolancie Depczyńskiej, która jeszcze w ubiegłym roku szkolnym zaproponowała poszerzenie formuły konkursu właśnie o twórczość literacką naszych Uczniów.
29 kwietnia 2019 r. jury (Panie Jolanta Depczyńska i Agnieszka Felka) przyznało miejsca i nagrody, co wcale nie było łatwe, gdyż prace były bardzo ciekawe i różnorodne, zarówno plastyczne, jak i literackie.
Na uroczyste wręczenie nagród zaproszone zostały, oprócz rzecz jasna uczestników, Pani Jolanta Depczyńska jako przedstawicielka jury oraz Pani Bożena Wójcicka jako Przewodnicząca i reprezentantka Rady Rodziców. Pani Bożena Wójcicka ufundowała nagrody książkowe w konkursie, za co Jej i Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy!
W III edycji konkursu czytelniczego „Książki nie gryzą – zareklamuj ulubioną książkę. Czytam, więc piszę!” jury przyznało nagrody następującym uczniom:
w kategorii PRACE PLASTYCZNE ex aequo dwa pierwsze miejsca:
I MIEJSCE – Nina Kostańska z klasy Ic,
I MIEJSCE – Emilia Danik z klasy Id,
w kategorii RECENZJA:
I MIEJSCE – Klaudia Malinowska z klasy Ib,
w kategorii TWÓRCZOŚĆ WŁASNA:
I MIEJSCE – Eryka Robak z klasy Ib (POEZJA),
WYRÓŻNIENIE – Anna Łata z klasy Id (PROZA),
WYRÓŻNIENIE – Sandra Postawa z klasy Ic (PROZA).
Udział w konkursie wzięli także:
Lilianna Szaczkowska z klasy Ic oraz Mikołaj Zapotoczny z klasy IIIa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz okolicznościowe zakładki do książek opracowane przez bibliotekę szkolną z okazji obchodów Światowego Dnia Książki. Dodatkową atrakcją, ale i próbą kształtowania nawyków iukazania przyjemności ze „szperania” w księgarniach było samodzielne wyszukiwanie przez uczestników i wybór nagród książkowych w lokalnej księgarni.
Dodatkowo – „od siebie” – Pani Jolanta Depczyńska wręczyła dwie nagrody specjalne, a otrzymały je Eryka Robak za szczególną wrażliwość na słowo oraz Emilia Danik za pomysłowość i twórczą realizację pracy konkursowej.
Nagrodzoną twórczość załączamy do artykułu. Prace plastyczne można również podziwiać w bibliotece. Zapraszamy!
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Mamy też nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej uczniów weźmie udział w IV edycji konkursu, udowadniając, że warto czytać.


Prace Niny i Emilii - warto obejrzeć
Praca Klaudii - warto poczytać
Praca Eryki - warto poczytać
Praca Ani - warto poczytać
Praca Sandry - warto poczytać


Tekst i foto: Ewelina Fryc kl. Id