FESTIWAL PROFILAKTYCZNY PO RAZ CZWARTY
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:50:00

„U-wolnieni!” to hasło tegorocznej edycji imprezy, która 29 maja zgromadziła młodzież z dolnośląskich ochotniczych hufców pracy. W sali widowiskowej ZOKu zasiedli także uczniowie ząbkowickich szkół oraz goście z różnych miejscowości województwa.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

„U-wolnieni!” to hasło tegorocznej edycji imprezy, która 29 maja zgromadziła młodzież z dolnośląskich ochotniczych hufców pracy. W sali widowiskowej ZOKu zasiedli także uczniowie ząbkowickich szkół oraz goście z różnych miejscowości województwa. Organizator, czyli Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Ząbkowicach Śląskich, zadbał o dobrą atmosferę, a pani Krystyna Zerbok o to, aby impreza rzeczywiście przypominała festiwal.

Zanim rozpoczęły się konkurencje, pani Krystyna Szymańska ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w prosty, ale sugestywny sposób scharakteryzowała etapy uzależnień.

Festiwal otworzyła scenka pantomimiczna przygotowana przez podopiecznych OSiW. Gra światłem, taniec, rekwizyty — to wszystko sprawiło, że widzowie obejrzeli z zaciekawieniem taki sposób przekazywania problemu zniewolenia przez różne współczesne pokusy.

Kolejną częścią były konkursy, w których braliśmy udział. Oliwia Józefowicz z towarzyszącym jej na gitarze Wojtkiem Ciapką pokonała konkurencję i zdobyła I miejsce. Sama napisała poruszający tekst i dobrała melodię.

W plastycznych zmaganiach wygrała pomysłowa Julia Gruszka z Ib, a w kategorii teatralnej zwyciężyła niesamowita Kamila Leśniak, także z Ib.
W oczekiwaniu na werdykt wysłuchaliśmy koncertu jednego z podopiecznych ośrodka w Mysłakowicach – Grzegorza Sołtysiaka. Na scenie wspólnie bawiła się młodzież z różnych placówek, a nasz licealista — Kacper Kostyszyn zachwycił tańcem z panią Krystyną Zerbok. Filmiki z festiwalu, nagrane przez klasę Id, można obejrzeć na naszej stronie facebookowej.

Nastroje Id i Ic po festiwalu były bardzo pozytywne, tym bardziej że przypomniano o zagrożeniach i możliwościach różnego, wartościowego spędzania czasu.
Tekst: Tamara Tomasiak, kl. Id
Foto: uczniowie klasy Id, Julia Gruszka z Ib oraz zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36812,u-wolnieni-iv-festiwal-profilaktyczny-mlodziezy-dolnego-slaska-w-zabkowicach-slaskich-foto

Tekst: Tamara Tomasiak, kl. Id
Foto: uczniowie klasy Id, Julia Gruszka z Ib oraz zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/36812,u-wolnieni-iv-festiwal-profilaktyczny-mlodziezy-dolnego-slaska-w-zabkowicach-slaskich-foto