Od eliminacji do wyróżnienia – Oliwia Józefowicz doceniona!
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:46:00

Eliminacje do XIV Dolnośląskiego Konkursu Prozy i Poezji Jana Pawła II ,,Arka” odbyły się w Świdnicy 26 kwietnia 2019 r. Miałam zaszczyt wziąć w nich udział.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Eliminacje do XIV Dolnośląskiego Konkursu Prozy i Poezji Jana Pawła II ,,Arka” odbyły się w Świdnicy 26 kwietnia 2019 r. Miałam zaszczyt wziąć w nich udział.

Konkurencja polegała na zaprezentowaniu oryginalnej, niepowtarzalnej interpretacji wybranego utworu Karola Wojtyły w formie śpiewu lub recytacji. Sześcioosobowe jury oceniało występujących pod kątem doboru repertuaru, interpretacji, dykcji i ogólnego wrażenia artystycznego. Swój udział odnotowało 67 uczestników, którym udało się zaprezentować talent w sposób wielce profesjonalny, co wpłynęło na wysoki poziom konkurencji. W poezji śpiewanej, czyli kategorii, którą reprezentowałam, mogliśmy usłyszeć m. in. utwory własnego autorstwa, solistów, zespoły, wykonania z akompaniamentem własnym lub grupowym, połączenie dwóch form przekazu – śpiewu i recytacji.
Na scenie klubu „Bolko”, gdzie odbywały się eliminacje, miałam okazję wystąpić już po raz trzeci. Dziełem konkursowym, które zdecydowałam się przedstawić, było „Zdumienie”, należące do utworów o niezwykle ważnej tematyce, jaką jest sens życia. Poprzednie edycje konkursu zakończyły się moim niepowodzeniem, co wymusiło na mnie rezygnację z udziału. Jednak te wydarzenia stały się kluczem do ugruntowania mojej determinacji i wiary we własne możliwości. Decyzja o kolejnym występie (po latach zadeklarowanej przerwy) okazała się szczęśliwym trafem, gdyż swoją interpretacją wypracowałam miejsce w finale konkursu, który odbył się 16 maja br. Jury doceniło moją interpretację: otrzymałam wyróżnienie!

Dziękuję pani Anecie Klinke-Osadnik za opiekę i wiarę w moje możliwości ;) Udział w finałowych zmaganiach niesamowicie na mnie wpłynął i wywarł ogromne emocje. Narastający stres i niepokój okazały się jedynie pomocne i motywujące w realizacji wyznaczonego celu. Dzień ten nauczył mnie, że z marzeń nie warto rezygnować, a do ich spełnienia wystarczy tylko czas i chęć.

„(…) ma sens życie...” – ma go również wiara w siebie.

tekst: Oliwia Józefowicz, klasa Id
foto: pani Aneta Klinke-Osadnik