LICEALISTA Z PASJĄ: KUBA GRABOWY O „ŁAMANIU GŁOWY PO JAPOŃSKU” I PŁYWANIU
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:41:00

Kontynuujemy nasz cykl o licealistkach i licealistach z pasją. Zachęcamy do ujawnienia swoich zainteresowań, hobby itp. Dziś przedstawiamy ucznia 1d – Kubę Grabowego.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Kontynuujemy nasz cykl o licealistkach i licealistach z pasją. Zachęcamy do ujawnienia swoich zainteresowań, hobby itp. Dziś przedstawiamy ucznia 1d – Kubę Grabowego.

W poniedziałek 18 lutego odbył się szkolny etap Dolnośląskich Mistrzostw Sudoku. Wzięło w nim udział 39 licealistów z klas matematycznych. Najlepsze rezultaty uzyskali: Jakub Grabowy z 1d, Kacper Kostyszyn z 1d, Aleksandra Siwek z 2a i Natalia Osemek z 2d.

W ten oto sposób zakwalifikowałem się do następnego etapu i 30 marca uczestniczyłem w wojewódzkim finale zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Warto zaznaczyć, że byłem jedynym przedstawicielem powiatu ząbkowickiego na poziomie liceum.
O godzinie 9:50 uroczyście rozpoczęto finał i uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących, a także dorośli przystąpili do pisania (łącznie wszystkich finalistów było ponad 500). Konkurs składał się z trzech etapów, między nimi przewidziano 15-minutowe przerwy. Ta część rozgrywek została więc zakończona nieco przed godziną 13. Wyniki ogłoszono tuż po ostatniej części.
Nie udało mi się niestety dostać do wielkiego finału, który odbył się po godzinnej przerwie. Sam jednak fakt zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego możemy uznać za sukces, gdyż jedynie około 10% uczniów biorących udział w szkolnych eliminacjach zyskało taką możliwość.

Prawdziwą moją pasją jest jednak pływanie. Robię to, właściwie od kiedy pamiętam, choć dopiero rok temu dołączyłem do klubu. Byłem bliski stwierdzenia, że rodzice pływają lepiej ode mnie, więc pomyślałem, że trzeba by coś z tym zrobić…

Na treningi chodzę niemal codziennie, mimo przymusu korzystania z pływalni w Bielawie. Wiele razy uczestniczyłem w zawodach regionalnych czy wojewódzkich, a nawet po raz pierwszy w międzynarodowych (w sobotę 6 kwietnia w słowackim Popradzie). 27 kwietnia wraz ze swoim klubem brałem udział w Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk. Na krótkim basenie wystartowałem na 50 metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym. Mimo sporej konkurencji w postaci zawodników z ponad dwudziestu innych klubów zdołałem zdobyć trzecie miejsce na 50 metrów stylem klasycznym w swojej kategorii wiekowej.

Jako że nauka nie sprawia mi znaczących problemów, bez trudu godzę ją z pasją. Jeśli się coś lubi, można poradzić sobie ze wszystkim 

tekst: Jakub Grabowy, kl. 1d
foto: pani Kinga Grabowa