29 marca pod znakiem ortografii
Dodane przez Administrator dnia Luty 23 2019 12:27:00

(y) Dziś 24 śmiałków ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych zmierzyło się z dyktandami. W XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Jak co roku, również pani Mariola Hajduk dzielnie walczyła ramię w ramię, a właściwie kartka w kartkę z pozostałymi uczestnikami

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

(y) Dziś 24 śmiałków ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadpodstawowych zmierzyło się z dyktandami. W XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Jak co roku, również pani Mariola Hajduk dzielnie walczyła ramię w ramię, a właściwie kartka w kartkę z pozostałymi uczestnikami :)
A oto najlepsi z najlepszych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych:
I miejsce – Joanna Adamowicz (Ciepłowody),
II miejsce – Kaspian Bielawski (Kamieniec Ząbkowicki),
III miejsce – Igor Prochorowski ( SP nr 3 w Ząbkowicach Śląskich).
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Patrycja Bartkiewicz, drugie miejsce zajął Witold Podraza (oboje z naszego LO), trzecie – Emilia Gnutek z ZSZ w Ząbkowicach Śl.
Podziwiamy i gratulujemy!
Z okazji tego, że 2019 jest Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego nagrody, prezentacja oraz program artystyczny podporządkowane zostały temu twórcy i wartościom, jakimi się kierował. W tej części zobaczyliśmy klasę Ib, Oliwię Józefowicz (Id) oraz Klaudię Kłubowicz (IId) ( pod kierunkiem pani Urszuli Zachary).

Do zobaczenia (do napisania;)) za rok! Już zaczynamy wertować słowniki…