Tradycyjne spotkanie wigilijne
Dodane przez Administrator dnia Stycze 07 2019 13:06:51

Jak co roku, tak i 14 grudnia 2018 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Szanowni Gościespotkali się w restauracji „Pod Arkadami”, by wspólnie, jak w rodzinnym gronie obchodzić wigilię Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Jak co roku, tak i 14 grudnia 2018 Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Szanowni Goście spotkali się w restauracji „Pod Arkadami”, by wspólnie, jak w rodzinnym gronie obchodzić wigilię Bożego Narodzenia.

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem wieczerzę rozpoczął gospodarz – Dyrektor Liceum, pan Tomasz Błauciak, który przywitał wszystkich przybyłych, w tym szczególnych Gości – emerytowanych Nauczycieli i Pracowników Liceum oraz nieistniejącego już Zespołu Szkół Budowlanych– oraz złożył świąteczne życzenia, w których nie zabrakło ciepła, słów podziękowania oraz nadziei na to, by nikogo z obecnych nie zabrakło przy wigilijnym stole za rok.
W miłej, świątecznej atmosferze każdy mógł poczuć, że nie jest sam i mimo że „czasem jest śmiech, czasem są łzy, ale raz do roku zawsze jest tych kilka dni, kilka chwil.
ze wszystkich stron Wesołych Świąt ludzie sobie życzą, nasze myśli białe są tak, jak śnieg.”

Czas spędzony na rozmowach i smakowaniu typowych wigilijnych potraw pozwolił na chwilę wytchnienia, na zatrzymanie się w pędzie życia. Wspólne przedświąteczne spotkania dają czas na refleksję, wskazują, że są sprawy ważne, których nie można przeoczyć.
Zatem
„Weź do ręki biały opłatek,
choćbyś nawet nie miał go z kim dzielić –
i życz szczęścia całemu światu;
niech się wszystkie serca rozweselą! (…).”

Tekst: pani Agnieszka Pochwatko
Foto: pani Magdalena Halikowska