Triumf siatkarzy, siatkarki na drugim miejscu!
Dodane przez Administrator dnia Stycze 04 2019 11:44:34

Zawody szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce zawsze budzą emocje. Tak było też 13 grudnia 2018, gdy do rozgrywek w ramach Licealiady przystąpiły dziewczęta.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Zawody szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce zawsze budzą emocje. Tak było też 13 grudnia 2018, gdy do rozgrywek w ramach Licealiady przystąpiły dziewczęta. Niestety, uległy drużynie z ZSZ z Ząbkowic, mimo że mecz był zaciekły – przegrały 23:25 w obu setach. Licealistki jednak się nie załamały, pokonały kolejno Henryków i Ziębice. Zajęły ostatecznie II miejsce. A oto skład drużyny: Olga Zając, Karolina Kargol, Karolina Matuszczyk, Natalia Nowosad, Klaudia Wojtas, Magdalena Potok, Julia Kornafel, Weronika Bartyzel, Laura Karpińska.

W następnym tygodniu, 18 grudnia r. odbyły się zawody powiatowe piłki siatkowej chłopców. W turnieju udział brały reprezentacje 4 szkół: LO Ząbkowice Śląskie, KLO Henryków, ZSP Ziębice i ZSZ Ząbkowice Śląskie. W pierwszym półfinale zmierzyły się LO Ząbkowice Śląskie i ZSP Ziębice, mecz wygrało LO 2:0 (25:09, 25:12). Drugi półfinał, KLO Henryków z ZSZ Ząbkowice Śląskiewygrała „Wrocławska” 2:0 (25:21, 25:09). Następnie odbył się mecz o 3. miejsce pomiędzy KLO Henryków i ZSP Ziębice, rozstrzygnięty na korzyść ZSP (KLO – ZSP 26:24, 12:25, 10:15). W finale zmierzyły się LO Ząbkowice Śląskie i ZSZ Ząbkowice Śląskie.Mecz wygrało nasze Liceum (25:14, 25:15). W ten sposób chłopcy awansowali do półfinału strefy wałbrzyskiej.

Dziękujemydziewczynom za wolę walki i determinację, gratulujemy chłopcom świetnych wyników i życzymy pokonania rywali w dalszym etapie rozgrywek. Zainteresowanym polecamy filmiki nagrane przez Paulinę Adamczyk i Patryka Garczarka, umieszczone na naszej stronie facebookowej.

Tekst: Patrycja Jurkowska i Patryk Garczarek, kl. IIe
Foto: Paulina Adamczyk, kl. IIe