Przedświątecznie w stolicy Dolnego Śląska
Dodane przez Administrator dnia Stycze 03 2019 10:00:54

W grudniu do ZOO??? A jednak pojechaliśmy! 13 grudnia 2018 Id i IIIb wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw do ogrodu zoologicznego, potem do Rynku.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

W grudniu do ZOO??? A jednak pojechaliśmy! 13 grudnia 2018 Id i IIIb wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw do ogrodu zoologicznego, potem do Rynku.

O tej porze wielkich tłumów w ZOO nie spotyka się, choć zwiedzających nie brakuje. Podziwialiśmy Afrykarium, ale i zebry, sowy, pingwiny, foki, lemury, żyrafy, wielbłądy i ryby. Poznaliśmy warunki, w jakim żyją zwierzęta ex situ, jak i faunę oraz florę Odry. Zwiedzaliśmy także wystawę przedstawiającą ochronę środowiska.

Następnym punktem wycieczki był Rynek z jego zabytkami. Ratusz, pręgierz, pięknie odnowione kamienice budziły nasze zainteresowanie. Oczywiście równie duże jak trwający tam jarmark. Na pewno zmieniły się towary na przestrzeni wieków, ale idea jest taka sama. Mogliśmy zobaczyć stoiska z różnymi ozdobami, np. ręcznie robionymi bombkami, aniołkami i innymi rękodziełami. Kusiły nas także przysmaki, którym trudno było się oprzeć.

Pogoda podczas pobytu w ZOO nie rozpieszczała, ale na jarmarku nieco się poprawiła. Dzięki sprytowi naszych kolegów wróciliśmy z choinkami, które rozdawano w Rynku. Ozdobione stoją w klasach i przypominają o wyprawie.

Serdecznie dziękujemy państwu Jolancie Depczyńskiej, Annie Grześków i Dariuszowi Sowie za zorganizowanie wycieczki i opiekę.

Tekst: Anna Łata, Ewelina Fryc, Tamara Tomasiak, kl. Id
Foto: Ewelina Fryc, kl. Ib, Agata Trasper, kl. IIIb