Nasi utalentowani
Dodane przez Administrator dnia Grudzie 03 2018 13:02:23

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich 23 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbył się I Młodzieżowy Turniej Talentów.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich 23 listopada 2018 r. w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbył się I Młodzieżowy Turniej Talentów.

Była to kolejna inicjatywa tego organu działającego przy ząbkowickiej gminie. Do organizacji wydarzenia zaangażowali się członkowie rady z naszego Liceum: Basia Osadnik (2d), Fabian Mikoś (3a), Łukasz Jednak i Nicole Burczak /oboje z 2b/. Wydarzenie miało zasięg powiatowy, a w turnieju mógł wziąć udział każdy ochotnik w wieku od 16 do 30 lat, który chciał zaprezentować na scenie swój talent solo, w duecie lub grupie. Do konkursu zgłosiło się ponad dwadzieścia osób, w tym wiele z naszej Szkoły :D

Występy uczestników trwały od godziny 16. Na scenie dominował śpiew, ale nie zabrakło również tańca, pojawiła się recytacja, rap czy skecz. Każdy dał z siebie wszystko, więc poziom występów był bardzo wysoki. Publiczność raz była wzruszona pięknym śpiewem, raz zachwycona ładnym tańcem, a innym razem rozśmieszona przez skecz. Jury turnieju miało nie lada zadanie wyłonienia najlepszych. Obradowało dość długo i dopiero po około półgodzinie wszystko się wyjaśniło.

I Młodzieżowy Turniej Talentów wygrała Karolina Karpiak – uczennica klasy 1b (śpiew).
Na drugim miejscu znalazł się duet wokalny: Michał Węgielewski (absolwent Liceum) z Pauliną Prochowską.
Trzecie miejsce wyśpiewała Oliwia Józefowicz – uczennica klasy 1d.
Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Ewa Trębacz (uczennica 2d, śpiew) oraz duet taneczny: Witold Maryniak (uczeń klasy 2a) i Paulina Cieśla.
Paula Bernaczek (uczennica klasy 1a, śpiew) zdobyła nagrodę publiczności.
Laureatów obdarowano cennymi nagrodami.

Pozostali uczniowie Liceum występujący tego wieczoru na scenie to: Klaudia Kłubowicz (2d, śpiew), Patryk Studnicki i Weronika Osmęda (oboje z klasy 2d, taniec). Gratulujemy Wszystkim uczestnikom wspaniałych talentów i życzymy przyszłych sukcesów, a Młodzieżowej Radzie Miejskiej dziękujemy za podjęcie organizacji tego wydarzenia.

tekst: Łukasz Jednak, kl. 2b
foto: pani Aneta Klinke-Osadnik