Taki dzień zdarza się raz na 100 lat, czyli o świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości
Dodane przez Administrator dnia Listopad 28 2018 13:56:25

9 listopada 2018 roku w naszym Liceum odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Swoją obecnością zaszczycili je: wicedyrektor Liceum pani Mariola Hajduk, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

9 listopada 2018 roku w naszym Liceum odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Swoją obecnością zaszczycili je: wicedyrektor Liceum pani Mariola Hajduk, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Całość zainicjował apel przygotowany przez panie: Annę Grześków i Urszulę Zacharę oraz uczniów klas: Ib, Ic, Id i IIIb, który rozpoczął się o godzinie 11.00. Część oficjalną poprowadzili Eryka Robak /kl.Ib/ i Filip Zielonka /kl.IIIb/. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Następnie uczniowie: Jakub Chmielowski (kl.I c) oraz Zuzanna Burzyńska /kl.III b/ w prezentacji „Droga do wolności” przedstawili losy naszej Ojczyzny od rozbiorów po obrady Okrągłego Stołu.

Tytuł programu słowno-muzycznego „Wolność kocham i rozumiem” był hasłem przewodnim całego apelu. Młodzi artyści mogli wykazać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz talentami wokalnymi przy akompaniamencie Pauli Wierpowskiej z kl.Ib (gitara) Niny Kostańskiej z kl.Ic (pianino). Podczas programu artystycznego zaprezentowało się wielu solistów oraz chór zdominowany przez dziewczęta. Swoimi wyjątkowymi głosami zauroczyły nas: Weronika Wójcik /kl.IIIb/, Karolina Karpiak /kl.Ib/, Paula Bernaczek (kl.Ia) i Oliwia Józefowicz (kl.Id) Nie zabrakło także duetu, w którym wystąpili Marta Zapotoczny oraz Kamil Lis z kl.Ic.

Po piosence finałowej „Kocham wolność” głos zabrała pani wicedyrektor. Niespodziewane wieści – zwolnienie z dwóch ostatnich lekcji i ustanowienie wtorku 13 listopada dniem przyjaznym dla ucznia – wywołały wiwaty wśród uczniów. Aby uczcić tę wyjątkową i ważną uroczystość, na placu przed budynkiem LO wszyscy zatańczyli poloneza przygotowanego przez panią Dorotę Wołyniec. Wyjątków nie było, tańczyli również nauczyciele. Ten szczególny moment został uwieczniony przez znajdujące się w wielu miejscach kamery.

W ten sposób celebrowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali te piękne chwile. Nie można zapomnieć o czuwających nad oprawą techniczną chłopcach z radiowęzła oraz okolicznościowej scenografii przygotowanej przez Sandrę Postawę oraz Liliannę Szaczkowską z kl.Ic.

Dzięki tegorocznym obchodom 100. rocznica na pewno pozostanie głęboko w naszych sercach. W tych podniosłych momentach poczuliśmy siłę i dumę jako młodzi Polacy.

tekst: Kacper Bieńka, Katarzyna Kubacka, kl.Ib
foto: Katarzyna Klisiewicz i Filip Zielonka, kl.IIIb