Ślubowanie pierwszoklasistów
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 29 2018 11:01:08

W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych miała miejsce 3 października. Część oficjalna, zgodnie z tradycją, odbyła się w podniosłym nastroju. Zatem wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn Szkoły i przedstawiciele klas I złożyli przyrzeczenie.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

W tym roku szkolnym uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych miała miejsce 3 października. Część oficjalna, zgodnie z tradycją, odbyła się w podniosłym nastroju. Zatem wprowadzono sztandar, odśpiewano hymn Szkoły i przedstawiciele klas I złożyli przyrzeczenie. Pan Tomasz Błauciak nakreślił krótko historię i osiągnięcia naszej Szkoły oraz życzył nowemu rocznikowi, aby godnie kontynuował tę chlubną tradycję.
O oprawę obu części: oficjalnej i artystycznej zadbała klasa IIb wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Pochwatko.
W tym roku tematem przewodnim tej nieoficjalnej części wydarzenia był świat Harry'ego Pottera.Kilkanaście dni przed swoim wielkim dniem przedstawiciele klas pierwszych wylosowali po jednym z czterech Domów Hogwartu.Następnie ich zadaniem było wykonanie plakatu promującego profil danej klasy tak, aby jednocześnie zawierał elementy poszczególnego Domu. Dodatkowo należało także napisać wiersz rymowany o swojej klasie.Na apel uczniowie ubrali się tematycznie – zgodnie z kolorem herbu Domu, do którego przynależeli.Po genialnych prezentacjach przyszedł czas na mały pokaz talentów,który zaparł wszystkim dech w piersiach.Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności uczniów klas pierwszych. Trzeba dodać, żeIIb także zaprezentowała się od jak najlepszej strony, o czym przekonali się widzowie, bawiąc się przy przeróbce przeboju oraz podziwiając zdolności wokalne i taneczne humanistów. Zainteresowanych odsyłamy do filmu na naszej facebookowej stronie.

Tekst: Martyna Obrał, klasa IIb
Foto: Nikola Burczak, kl. IIb