Agata Gancarz i Patrycja Bartkiewicz wśród najlepszych chemików!
Dodane przez Administrator dnia Padziernik 03 2018 14:57:31

25 września wraz z koleżanką z klasy biologiczno-chemicznej IIIa –Patrycją Bartkiewicz udałyśmy się do Wrocławia na VIII Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii organizowany przez Politechnikę Wrocławską dla szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

25 września wraz z koleżanką z klasy biologiczno-chemicznej IIIa –Patrycją Bartkiewicz udałyśmy się do Wrocławia na VIII Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii organizowany przez Politechnikę Wrocławską dla szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 etapem eliminacyjnym, każdy z uczestników miał za zadanie indywidualnie rozwiązać test wyboru, w którym nie brakowało również zagadnień obliczeniowych. Ta część składała się z 20 zadań, na które dostaliśmy zaledwie 30 minut. Po zakończeniu tego etapu prace zostały wzięte do oceny, a uczestnicy udali się na wykład dotyczący rozwoju Politechniki Wrocławskiej.
Po ogłoszeniu wyników spośród 20 szkół, które wzięły udział w etapie eliminacyjnym, do finału przeszło 10 liceów, w tym nasze.
W finale uczestnicy rozwiązywali zadania drużynowo, czyli po 2 osoby z każdego zakwalifikowanego liceum. Trwał on godzinę, na jego treść składały się zagadnienia z całego dotąd poznanego materiału z chemii, jak i wykraczające poza program.
Ostatecznie nasze Liceum zajęło 6. miejsce wśród wszystkich szkół biorących udział w konkursie. Wyprzedziliśmy tym m.in. IX oraz II Liceum z Wrocławia, atakże Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
Dziękujemy za przygotowanie naszej nauczycielce prowadzącej – pani Annie Pajdak oraz pani Adriannie Bartkiewicz za pomoc w zorganizowaniu dojazdu oraz opiekę.

Tekst: Agata Gancarz, kl. IIIa
Foto: Patrycja Bartkiewicz, kl. IIIa