W szkole nocą
Dodane przez Administrator dnia Maj 16 2018 10:35:48

W piątkowy wieczór 20 kwietnia 2018 roku kolejny już raz w historii naszego Liceum miała miejsce noc filmowa.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

W piątkowy wieczór 20 kwietnia 2018 roku kolejny już raz w historii naszego Liceum miała miejsce noc filmowa.

Około czterdziestu uczniów o godzinie 19 wmaszerowało do auli. Wszyscy – niezbędnie przygotowani na przeżywanie wydarzeń z bohaterami ulubionych produkcji – zabrali ze sobą koce, jedzenie, picie i dobry humor. Z niecierpliwością oczekiwali seansów, niestety, wystąpiły problemy techniczne. Uciążliwe zmagania ze sprzętem trwały do godziny 21. Złośliwości rzeczy martwych nie przeszkodziły dobrej zabawie. Mimo wszystko atmosfera była przyjazna, a młodzież integrowała się ze sobą. Obecni stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspólne śpiewanie piosenek – karaoke. Uczniom towarzyszyły wytrwałe nauczycielki, które czuwały nad bezpieczeństwem aż do samego końca. Dziękujemy paniom: Jolancie Depczyńskiej, Jadwidze Sulimie, Agnieszce Pochwatko oraz Dorocie Wołyniec.

Udało się nam obejrzeć film pt. „Cudowny chłopak". Główną postacią jest 10-letni Auggie, dla którego „nie ma niczego bardziej niezwykłego niż zwykły dzień w szkole”. Urodził się ze zdeformowaną twarzą na skutek mutacji genów. Auggie od zawsze uczył się w domu, teraz ma iść do 5 klasy w normalnej szkole. Ma nadzieję, że zostanie potraktowany zwyczajnie i udowodni, że wygląd nie jest najważniejszą wartością. Film niewątpliwie skłania do refleksji, a poruszone w nim ważne aspekty motywują każdego widza do głębszego namysłu.

Dziękujemy samorządowi uczniowskiemu za wyjście z inicjatywą takiego przedsięwzięcia jak szkolna noc filmowa, a jej uczestnikom za miło spędzony czas w przyjemnym gronie!

tekst: Nicole Burczak, klasa 1b
foto: Barbara Osadnik, klasa 1d