Licealiści u studentów
Dodane przez Administrator dnia Maj 10 2018 11:17:25

Już od pierwszych lat nauki w naszym Liceum szukamy dla siebie dalszych kierunków kształcenia. Tym razem Ib i IIb pod opieką pani Jolanty Depczyńskiej i pani Agnieszki Pochwatko zawitały na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Już od pierwszych lat nauki w naszym Liceum szukamy dla siebie dalszych kierunków kształcenia. Tym razem Ib i IIb pod opieką pani Jolanty Depczyńskiej i pani Agnieszki Pochwatko zawitały na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. 13 kwietnia w ramach Drzwi Otwartych wysłuchaliśmy wykładu na temat kierunków studiów, na które mogą się zdecydować licealiści- humaniści po maturze. Później grupa podzieliła się, IIb poszła na zajęcia interaktywne, na których wykładowca wraz ze studentami zajęli uczniów innowacyjną metodą nauki poprzez strategiczne gry planszowe. W Pracowni Gier i Symulacji Instytutu Politologii mogliśmy wcielać się w różne role i nawet… zmieniać bieg historii. W tym czasie klasa Ib wysłuchała interesującego wykładu o wykorzystaniu mediów społecznościowych w badaniach przestrzeni międzynarodowej. Wykładowca skupił się na roli Tweetera i zależnościach między mediami a polityką.

Po przerwie na kawę i ciasteczka grupy się zamieniły. W międzyczasie trwał konkurs ogłoszony przez studentów na najbardziej kreatywne zdjęcie wysłane w aplikacji Snapchat. Oczywiście wzięliśmy w nim udział! Jak się później okazało – z powodzeniem.

Ostatnim punktem pobytu było spotkanie z panią Agatą Sałamaj, znaną bardziej jako Pani Snapchat, której wiedza o Uniwersytecie, życiu studenckim i naukowym zaimponowała niejednemu z nas. Zostały też rozdane nagrody za zdjęcia – zdobyliśmy m.in. vouchery do kina i wiele uniwersytetowych gadżetów.

Spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem: studenci Wydziału witali nas już na parkingu, a później, pełniąc rolę przewodników i opiekunów, starali się, żebyśmy docierali do właściwych sal i budynków w komplecie.

Wyjazd przybliżył nam kierunki Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim i z pewnością poddał wiele pomysłów na kontynuację nauki po LO.

Tekst: Katarzyna Klisiewicz, kl. IIb
Foto: pani Agnieszka Pochwatko, Agata Trasper i Filip Zielonka, kl. IIb