Licealiści nie gęsi, język obcy znają- czyli marcowo- wiosenkowo-językowo!
Dodane przez Administrator dnia Kwiecie 10 2018 10:34:00

W tym roku szkolnym nietypowo świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny w naszym ogólniaku.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

W tym roku szkolnym nietypowo świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny w naszym ogólniaku.
Po raz pierwszy odbył się w liceum mini Dzień Języków Obcych. Ten dzień obchodzony jest na całym świecie 26 września, my jednak troszkę pomieszaliśmy w kalendarzu i bawimy się dziś.
Była to propozycja nauczycieli języków obcych na czele z panią Agnieszka Pochwatko.
Uczniowie wylosowali wcześniej państwo europejskie. Mieli przebrać się za znaną postać z tego kraju oraz wykonać plakat zdobiący drzwi gabinetu, przedstawiający najważniejsze informacje dotyczące danego kraju. Tak więc 21 marca nasza szkoła lśniła nie tylko wiosennym słonkiem, ale tez mieniła się tysiącem "plakatowych "barw.
Nie zawiodła też ekipa z radiowęzła," zaopiekowana" przez panią Jadwigę Sulimę, przez cały dzień podczas przerw słuchaliśmy utworów w różnych europejskich językach.
Odbywały się też konkursy z języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego, przygotowane przez panie: Katarzynę Naporę, Reginę Bigoś i Monikę Matusik.
Uczniowie - jak na pierwszy dzień wiosny przystało - mieli okazję zamienić się rolami ze swoimi językowcami i prowadzić zajęcia z języków obcych.
W przyszłym roku szkolnym Dzień Języków Obcych odbędzie się zgodnie z europejskim terminem, czyli 26 września, planujemy przygotować go z troszkę większą pompą, w końcu dziś bez języka, to jak bez ręki, a licealiści z „Jagiełły" mają ogromne predyspozycje, pomysły i talenty językowe, więc do dzieła!

tekst: pani Agnieszka Pochwatko
zdjęcia: pani Agnieszka Pochwatko Martyna Obrał I b, Filip Zielonka II b


Konkurs wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych


W marcu obchodzimy światowy Dzień Frankofonii, czyli święto wszystkich ludzi mówiących po francusku i zakochanych w kulturze Francji. W tym miesiącu jest również dzień języków obcych. Uczniowie naszego liceum podjęli więc wyzwanie i 21.03 zmierzyli się z testem wiedzy o Francji i krajach francuskojęzycznych przygotowanym przez panią Monikę Matusik. Musieli odpowiedzieć m.in. na pytanie, co to są trufle, ile gatunków sera produkuje się we Francji, z czego słynie Sèvres i wiele innych. Spośród 15. uczestników najlepsi okazali się Wojciech Strycharczyk z klasy II c i Jessika Krysiak z II b (tyle samo punktów), drugie miejsce zajęła Zuzanna Burzyńska z II b, a trzecie Michał Pater również z II b. Gratulujemy!

tekst: pani Monika Matusik
zdjęcia: Filip Zielonka,kl. II b