Studentka w IIb! Niemożliwe? A jednak!
Dodane przez Administrator dnia Marzec 21 2018 08:19:01

Dwa dni w Warszawie spędzili Jessica Krysiak i Michał Pater z IIb. 16 i 17 marca br. oboje uczestniczyli w etapie centralnym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Znaleźli się wśród najlepszych znawców mediów z całej Polski.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Dwa dni w Warszawie spędzili Jessica Krysiak i Michał Pater z IIb. 16 i 17 marca br. oboje uczestniczyli w etapie centralnym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Znaleźli się wśród najlepszych znawców mediów z całej Polski. Po napisaniu testu okazało się, że Jessica jest jedną z 48 osób, które oprócz tytułu laureata otrzymały indeks, czyli są już… studentami dziennikarstwa! Oczywiście trzeba jeszcze skończyć szkołę i zdać maturę, ale to przecież formalność. W tym roku Michał zapewnił sobie wpis na świadectwie i możliwość umieszczenia informacji o udziale w etapie centralnym w CV. Ale w przyszłym roku zawalczy o indeks, ma przecież już doświadczenie! Jessica i Michał to niezwykli młodzi ludzie, wrażliwi, ciekawi świata, a na dodatek idący własną drogą, co nie jest przecież łatwe!

Pobyt w stolicy to nie tylko pisanie testu. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, m.in. spotkanie z dziennikarzem Bogdanem Rymanowskim, znanym z programu „Kawa na ławę” w TVN24, wykład prof. dr Radosława Pawelca o hybrydach językowych czy wyjście do Centrum Nauki Kopernik. Oczywiście to także możliwość poznania nowych ludzi i przebywania w murach Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział w konkursach i olimpiadach to nie lada wyzwanie, ale warto je podjąć!

Tekst: pani Jolanta Depczyńska
Foto: Jessica Krysiak, kl. IIb