Wzruszająca pamięć
Dodane przez natalia smolen dnia Padziernik 18 2009 21:27:06
Niemal wszystkie grona pedagogiczne z okazji Dnia Edukacji Narodowej spędzały czas w restauracjach, doskonale bawiąc się i pałaszując przysmaki. Wielu nauczycieli wracało do domów z naręczami kwiatów od wdzięcznych uczniów. Wielu wzruszało się, kiedy młodzi ludzie z entuzjazmem śpiewali im sto lat. życzliwie, ale i z tego powodu, że chociaż trochę czasu upłynie i nuż uda się odpytywanie.
Warto przy tej okazji wspomnieć o sympatycznym zwyczaju Grona Pedagogicznego w ząbkowickim LO. Od niepamiętnych czasów każde święto obchodzi się wspólnie z emerytowanymi nauczycielami. Jeśli znajdzie się duży lokal, to wspólnie z młodymi, jeśli takiego lokalu nie ma, to osobno, ale nigdy tutaj nie zapomina się o emerytach. I na pewno ta łączność z pracownikami szkoły w późnym czasie swojego życia jest bardzo ważna. Jest powrotem do przeszłości.
Do grona pedagogicznego LO dołączyło grono pedagogów ze zlikwidowanej szkoły zawodowej ZSP nr 2.
Takie wspólne spotkanie nauczycieli miało miejsce w restauracji "Pod Arkadami" 15 października. Pani dyrektor Wiesława Kurzyńska złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, długiego życia, pogody ducha. Były dyrektor Zygmunt Petz podziękował w imieniu zebranych za pamięć i możliwość wspólnego biesiadowania. Dał także wyraz satysfakcji z pracy w szkolnictwie, mówiąc o wdzięcznej pamięci uczniów.
Ten wspólny czas to także okazja do wspomnień o tych, którzy zawsze tutaj byli a już nigdy nie przyjdą, a którzy przecież na trwałe wpisali się w historię obu szkół.
Pamięć o tych, którzy pracowali w tych dwóch szkołach a którzy już odeszli to wyraz wysokiej kultury dyrekcji i administracji LO. Oby te tradycje były zawsze i w każdym zakładzie pracy kultywowane. żeby młodzi ludzie mieli świadomość wdzięczności wobec swoich poprzedników. Szczególnie ważne to w szkolnictwie, gdzie każdy pracownik wpisuje się na dobre lub złe w pamięć.
Elżbieta Brylińska
Rozszerzona zawartość newsa