„Miłość niejedno ma imię” to tytuł wieczoru piosenki polsko-rosyjskiej, który w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury zgromadził licznych widzów 19 lutego br. Program przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego w naszym Liceum, pani Magdalena Halikowska, wraz ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury. Był to już drugi taki wieczór, (pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku) i śmiało można stwierdzić, że tegoroczny również poruszył serca odbiorców. |
„Miłość niejedno ma imię” to tytuł wieczoru piosenki polsko-rosyjskiej, który w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury zgromadził licznych widzów 19 lutego br. Program przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego w naszym Liceum, pani Magdalena Halikowska, wraz ze Stowarzyszeniem Animatorów Kultury. Był to już drugi taki wieczór, (pierwszy miał miejsce w ubiegłym roku) i śmiało można stwierdzić, że tegoroczny również poruszył serca odbiorców.
Za sprawą poezji, a także piosenek w językach polskim i rosyjskim sala widowiskowa zamieniła się w miłosną oazę. Sceneria, która była dziełem pani Bogusławy Cwek, cieszyła oko, co jeszcze dodało wieczorowi klimatu. Niemalże można było wyczuć unoszącą się nad artystami i publiką falę zachwytu. Byłoby sporym błędem nie dodać, iż w programie brało udział mnóstwo utalentowanych osób. Występ artystów w różnym wieku dodatkowo pokazuje, że o tym pięknym i cenionym uczuciu każdy potrafi mówić bądź śpiewać – w dodatku tak urokliwie. Większość występujących to licealiści i absolwenci naszej Szkoły. Pozostałe osoby, które brały udział w wieczorze, to uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół Zawodowych, a także członkowie Stowarzyszenia Animatorów Kultury.
Program rozpoczął występ wybitnego muzyka – pana Andrzeja Mazura. Następnie usłyszeliśmy recytacje i śpiew w wykonaniu: Roksany Rzucidło i Pawła Janika, Agnieszki Seweryn, Marcina Kratiuka, Mai Bednarz, Natalii Sęk, Kacpra Burzały, Weroniki Wójcik, Kacpra Tokarza, pani Jadwigi Adamskiej, Arkadiusza Wawrzyniaka, Magdaleny Wąż, zespołu Feelings Station, Anny Sowy i Jakuba Semczuka, Anity Zapały, Tomasza Blicharskiego, Aleksandry Sopuch i Krzysztofa Kusowskiego, pani Anny Sibińskiej, Dawida Cekiery oraz pana Stanisława Susza. Wśród utworów recytowanych znalazły się m.in. teksty Anny Achmatowej, Aleksandra Puszkina, Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej, ks. Jana Twardowskiego i Sergiusza Jesienina. Wszystkie występy przyjmowane były gromkimi brawami, a ponieważ artyści zasłużyli na największe uznanie, w finale widownia oklaskiwała artystów na stojąco.
Za przygotowanie wieczoru i pracę z wykonawcami należą się gratulacje dla pani Magdaleny Halikowskiej – bez Niej nie bylibyśmy świadkami tak wspaniałego wydarzenia. Oczywiście wyrazy wdzięczności należą się także pani Bogusławie Cwek za przygotowanie dekoracji, panu Zbigniewowi £upakowi – dyrektorowi Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszeniu Animatorów Kultury, a przede wszystkim osobom występującym. Ci, którzy Ich nie widzieli, muszą wierzyć na słowo, że dali z siebie absolutnie wszystko. Pięknie jest mówić, śpiewać i… słuchać o miłości.
Tekst: Oliwia Sieradzka, kl. IId
Foto: Angela Koczoń, kl. IIIc, Honorata Jednak, kl. IId