Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatGrudzie 10 2023 21:03:42 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Stary Kazimierz w Krakowie i dużo więcej - wspomnienia z wycieczki klasy IA

Nadszedł upragniony czas kończący rok szkolny 2021/2022, a więc czas na wycieczki i zajęcia integracyjne, które w klasie I A były planowane z kilkumiesięcznym wcześniejszym wyprzedzeniem. 26 maja br. klasa biologiczno- chemiczna z wychowawczynią panią Reginą Bigoś oraz nauczycielkami panią Katarzyną Naporą i panią Małgorzatą Maj rozpoczęły wyjazd dwudniowy do Krakowa i Oświęcimia.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz- Birkenau, który był dla nas niezapomnianą lekcją historii. Po raz pierwszy mieliśmy tak bliski kontakt z miejscem, które dla wielu mieszkańców Europy i świata było piekłem na ziemi, a dzisiaj jest przestrogą dla następnych pokoleń.
Celem naszego wyjazdu był również Kraków – miasto królewskie, którego starą dzielnicę Kazimierz zwiedziliśmy tego samego dnia. Wieczorem, w blasku starych latarni i restauracji wypełnionych muzyką żydowską i pachnącymi potrawami, poczuliśmy wyjątkowy charakter tego miejsca, które wydało nam się tajemnicze i piękniejsze dużo bardziej niż zdjęcia folderów turystycznych, zapraszających nas na wycieczkę do Krakowa.

Nocleg mieliśmy w samym sercu Starego Miasta na Kazimierzu. Mieszkaliśmy w hotelu i w tym samym miejscu mieliśmy smaczne posiłki – śniadanie i obiady.

Następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od Kościoła Na Skałce. Poznaliśmy historię biskupa krakowskiego później świętego biskupa Stanisława, którego szczątki znajdują się w srebrnej trumnie w Katedrze na Wawelu. Podążając Traktem Królewskim Via Regia zwiedziliśmy nie tylko Pałac Biskupów, Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej, ale również przepiękny kościół Franciszkański z witrażami samego Stanisława Wyspiańskiego. Kościół jest w trakcie renowacji, już bardzo przypomina wystrojem perłę Starego Miasta, jakim jest Bazylika Mariacka z ołtarzem Witta Stwosza. Rynek z Sukiennicami, pomnikiem polskiego wieszcza Adama Mickiewicza, Wieżą Ratuszową i niepowtarzalną atmosferą restauracji i kafejek krakowskich był ukoronowaniem naszego zwiedzania, które przy letniej pogodzie stało się dosyć wyczerpujące.

Wyjeżdżaliśmy napełnieni tym niepowtarzalnym urokiem Krakowa. Wielu z nas na pewno wybierze się w podróż sentymentalną, bo w takim miejscu chciałoby się jeszcze spędzić kilka dni i wieczorów. Wycieczka jednak dała nam wiele niezapomnianych ciepłych wspomnień, wspólnego przeżycia nie tylko naszej klasy IA, ale również kilku chłopców z klasy IC i ID oraz naszych miłych nauczycielek. Dziękujemy sobie wzajemnie za tak cudownie spędzony razem czas.


Tekst: Karina Bury ucz. kl. IA
Zdjęcia: pani Regina Bigoś i uczestnicy wycieczki

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
5063605 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: