Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatPadziernik 28 2020 06:12:41 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Program Wychowawczo-Profilaktyczny

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Języki obce inaczej niż zwykle

„Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem” - zgodnie ze słowami Goethego uczniowie z Jagiełły kolejny już rok z rzędu świętowali przypadający 26 września Europejski Dzień Języków. Ze względu na ograniczenia było może mniej hucznie niż w latach ubiegłych, ale nie mniej ciekawie. Językowcy zadbali o należytą oprawę tego dnia.

Przedstawiciele grup pani Agnieszki Pochwatko poprowadzili lekcje języka niemieckiego, których motywem przewodnim były tradycje i kultura krajów niemieckojęzycznych. Z kolei uczniowie z klas pani Edyty Rycerz przeprowadzili lekcje z gramatyki, przedstawili najciekawsze seriale angielskojęzyczne z Netflixa, przybliżyli brytyjską kulturę i tradycje, a klasa trzecia miała okazję zapoznać się z możliwościami studiowania w innych krajach Europy i w USA.

W piątek wszyscy uczniowie Liceum otrzymali wiadomość w e-dzienniku o rozpoczęciu konkursu plastycznego pt. ŚRÓDZIEMIE, organizowanego przez pana Andrzeja Twaroga. Podczas gdy ubiegłoroczna edycja dotyczyła cyklu fantasy „Pieśń lodu i ognia” Georga R.R. Martina, w tym roku młodzi entuzjaści plastyki zostali zachęceni do tworzenia prac odwołujących się do wydarzeń i postaci z mitycznego świata J.R.R. Tolkiena powstałego na kartach powieści „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 listopada 2020 r, a dla autorów wyróżnionych prac przewidziano nagrody niespodzianki.

W piątkowy poranek do gabinetu numer czternaście przybył niezwykły gość – Mały Książę. Z okazji tej wizyty uczniowie klasy 3d udekorowali tablice, zwykle wypełnione angielskim słownictwem lub matematycznymi wzorami i równaniami. Na tym tle Mały Książę odbył rozmowy z Geografem, Pijakiem, Latarnikiem, Bankierem, chwile zwątpienia wstąpiły w niego po rozmowie z różami w ogrodzie, na jego drodze pojawił się też Lis, który tak pięknie potrafi mówić o oswajaniu. Głosu Małemu Księciu i jego rozmówcom użyczyli uczniowie klas 3d, 2D i 2aa, którzy w języku angielskim czytali fragmenty powiastki filozoficznej Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Wiele działo się także w innych gabinetach językowych. Pani Regina Bigoś przeprowadziła lekcje dotyczące krajów niemieckojęzycznych dla uczniów klas 3bd oraz 2AC a tuż za ścianą, w gabinecie 42, pani Monika Matusik rozstrzygnęła wyniki konkursu międzyklasowego na słownik francusko- angielski ze słowami o podobnej wymowie i znaczeniu. Zwycięzcą został Grzegorz Żurawek z klasy 2b, który odnalazł aż 400 takich słów !!!

U pani Katarzyny Napory uczennice z klasy 3b przedstawiły prezentacje na temat muzyki brytyjskiej i amerykańskiej. Pani Małgorzata Maj przeprowadziła międzyklasowy quiz dotyczący krajów i języków Europy rozegrany za pomocą aplikacji Kahoot. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało 29 uczniów reprezentujących swoje klasy. W grupie uczestników po szkole podstawowej zwycięzcą została klasa 2B, reprezentowana przez Oliwię Kowalik i Amelię Kubiak, drugie miejsce dla klasy 2A zdobyły Katarzyna Ciapka i Gabriela Perucka, a miejsce trzecie przypadło klasie 2D, którą reprezentowali Weronika Stelmach i Jakub Cywka. W kategorii szkoły po gimnazjum po zaciętej walce wygrała klasa 3b, reprezentowana przez Paulinę Polniak i Kacpra Bieńka. Tuż za nimi uplasowali się Jakub Grabowy i Michał Zięba - reprezentanci klasy 3d, a trzecie miejsce przypadło klasie 2b, reprezentowanej przez Seweryna Waliczka. Pytania do quizu przygotowali nasi nauczyciele języków obcych: języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego i rosyjskiego.

Jak widać, każdy mógł znaleźć dla siebie jakąś atrakcyjną formę obchodów Europejskiego Dnia Języków. Przypominamy, że jest to cykliczna impreza w naszej Szkole, zatem do zobaczenia na kolejnej edycji!

Tekst: pani Małgorzata Maj
Foto: nauczyciele języków obcych, Michał Zięba, kl. 3d

Copyright © 2015
2772810 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: