Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 25 2021 14:45:06 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2021/2022
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2021

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Języki obce inaczej niż zwykle

„Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem” - zgodnie ze słowami Goethego uczniowie z Jagiełły kolejny już rok z rzędu świętowali przypadający 26 września Europejski Dzień Języków. Ze względu na ograniczenia było może mniej hucznie niż w latach ubiegłych, ale nie mniej ciekawie. Językowcy zadbali o należytą oprawę tego dnia.

Przedstawiciele grup pani Agnieszki Pochwatko poprowadzili lekcje języka niemieckiego, których motywem przewodnim były tradycje i kultura krajów niemieckojęzycznych. Z kolei uczniowie z klas pani Edyty Rycerz przeprowadzili lekcje z gramatyki, przedstawili najciekawsze seriale angielskojęzyczne z Netflixa, przybliżyli brytyjską kulturę i tradycje, a klasa trzecia miała okazję zapoznać się z możliwościami studiowania w innych krajach Europy i w USA.

W piątek wszyscy uczniowie Liceum otrzymali wiadomość w e-dzienniku o rozpoczęciu konkursu plastycznego pt. ŚRÓDZIEMIE, organizowanego przez pana Andrzeja Twaroga. Podczas gdy ubiegłoroczna edycja dotyczyła cyklu fantasy „Pieśń lodu i ognia” Georga R.R. Martina, w tym roku młodzi entuzjaści plastyki zostali zachęceni do tworzenia prac odwołujących się do wydarzeń i postaci z mitycznego świata J.R.R. Tolkiena powstałego na kartach powieści „Hobbit” i „Władca Pierścieni”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 listopada 2020 r, a dla autorów wyróżnionych prac przewidziano nagrody niespodzianki.

W piątkowy poranek do gabinetu numer czternaście przybył niezwykły gość – Mały Książę. Z okazji tej wizyty uczniowie klasy 3d udekorowali tablice, zwykle wypełnione angielskim słownictwem lub matematycznymi wzorami i równaniami. Na tym tle Mały Książę odbył rozmowy z Geografem, Pijakiem, Latarnikiem, Bankierem, chwile zwątpienia wstąpiły w niego po rozmowie z różami w ogrodzie, na jego drodze pojawił się też Lis, który tak pięknie potrafi mówić o oswajaniu. Głosu Małemu Księciu i jego rozmówcom użyczyli uczniowie klas 3d, 2D i 2aa, którzy w języku angielskim czytali fragmenty powiastki filozoficznej Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Wiele działo się także w innych gabinetach językowych. Pani Regina Bigoś przeprowadziła lekcje dotyczące krajów niemieckojęzycznych dla uczniów klas 3bd oraz 2AC a tuż za ścianą, w gabinecie 42, pani Monika Matusik rozstrzygnęła wyniki konkursu międzyklasowego na słownik francusko- angielski ze słowami o podobnej wymowie i znaczeniu. Zwycięzcą został Grzegorz Żurawek z klasy 2b, który odnalazł aż 400 takich słów !!!

U pani Katarzyny Napory uczennice z klasy 3b przedstawiły prezentacje na temat muzyki brytyjskiej i amerykańskiej. Pani Małgorzata Maj przeprowadziła międzyklasowy quiz dotyczący krajów i języków Europy rozegrany za pomocą aplikacji Kahoot. W dwóch kategoriach wiekowych wystartowało 29 uczniów reprezentujących swoje klasy. W grupie uczestników po szkole podstawowej zwycięzcą została klasa 2B, reprezentowana przez Oliwię Kowalik i Amelię Kubiak, drugie miejsce dla klasy 2A zdobyły Katarzyna Ciapka i Gabriela Perucka, a miejsce trzecie przypadło klasie 2D, którą reprezentowali Weronika Stelmach i Jakub Cywka. W kategorii szkoły po gimnazjum po zaciętej walce wygrała klasa 3b, reprezentowana przez Paulinę Polniak i Kacpra Bieńka. Tuż za nimi uplasowali się Jakub Grabowy i Michał Zięba - reprezentanci klasy 3d, a trzecie miejsce przypadło klasie 2b, reprezentowanej przez Seweryna Waliczka. Pytania do quizu przygotowali nasi nauczyciele języków obcych: języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego i rosyjskiego.

Jak widać, każdy mógł znaleźć dla siebie jakąś atrakcyjną formę obchodów Europejskiego Dnia Języków. Przypominamy, że jest to cykliczna impreza w naszej Szkole, zatem do zobaczenia na kolejnej edycji!

Tekst: pani Małgorzata Maj
Foto: nauczyciele języków obcych, Michał Zięba, kl. 3d

Copyright © 2015
3230842 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: