Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 25 2021 14:56:57 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2021/2022
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2021

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
KIERMASZ W CZASIE PANDEMII!

Od wielu lat w naszym Liceum istnieje tradycja organizowania corocznego kiermaszu książek, który ma na celu ułatwienie zakupu używanych podręczników w niższej cenie. Wszystkie poprzednie tego typu spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i absolwentów, którzy chcieli kupić bądź sprzedać książki, nie tylko podręczniki, ale również wszelkiego rodzaju materiały pomocnicze. Jednak w czasie panującej pandemii kiermasz został przeprowadzony całkiem inaczej.

Przed naszą klasą zostało postawione zadanie zorganizowania giełdy w reżimie sanitarnym. Spotkanie bardzo różniło się od poprzedniego, musiały być zachowane wszelkie środki ostrożności. We wtorek 8 września, klasa 2A pod opieką nauczycieli pani Anety Szaczkowskiej i pana Dariusza Sowy, zaopatrzona w jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne nadzorowała przebieg kiermaszu. W tym roku możliwość uczestnictwa mieli jedynie obecni uczniowie szkoły. Młodzież spotykała się w auli grupami złożonymi z dwóch klas (a dokładnie osób, które chciały coś sprzedać bądź kupić ), a na nas spoczywał obowiązek dopilnowania przestrzegania przez uczestników wymogów sanitarnych, takich jak dezynfekcja rąk czy zachowywanie odpowiedniego dystansu, który umożliwiały krzesła ustawione w odpowiedni sposób. Na organizatorach spoczywał również obowiązek dezynfekcji auli po przebytym spotkaniu określonej liczby osób. Trudne warunki spowodowały, że nie wszyscy uczniowie byli zadowoleni, nie każdemu udało się sprzedać albo kupić potrzebne książki, co wynikało ze skromniejszej liczby uczestników. Mam jednak nadzieję, że chociaż częściowo cel kiermaszu został osiągnięty, a przyszły rok przyniesie nam złagodzenie przepisów i przywrócenie reguł, które obowiązywały zaledwie rok temu.

Tekst: Paulina Leśnik, kl. 2A
Foto: Klaudia Szczerbaniewicz, kl. 2A i Zuzanna Smykla, kl. 1B

Copyright © 2015
3230864 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: