Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 25 2021 15:53:42 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2021/2022
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2021

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nietypowa edycja Narodowego Czytania

„Miłość – to światło, to niebo, to życie!” (Filon - „Balladyna” Juliusz Słowacki)

„Balladyna” Juliusza Słowackiego została lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania, które miało miejsce w pierwszych dniach września 2020 r. w naszej Szkole. Odbyło się w ono w zupełnie inny sposób niż poprzednie odsłony.

„Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji. Sytuacja pandemii wpłynęła na wszystkie organizowane wydarzenia, nie tylko w Polsce. W związku z powyższym Narodowe Czytanie przeprowadzono w odmiennym stylu. Panie polonistki: pani Jolanta Depczyńska, pani Dorota Sikora i pani Urszula Zachara przygotowały fragmenty utworu Juliusza Słowackiego do odczytania w gabinetach.
Głównym celem spotkania było to, aby uczniowie najbardziej mogli przeżywać treść czytanych słów wieszcza i uświadomić sobie na przykład, do czego prowadzi rywalizacja o miłość i władzę.

Uczennice klasy III b: Karolina Karpiak, Kamila Leśniak oraz Paulina Hozner w niezwykły sposób odtworzyły fragmenty „Balladyny”. Operatorem kamery była i zdjęcia wykonała Wiktoria Grabowska. W tej edycji zadebiutowali również uczniowie klasy I D, którzy ambitnie wcielili się w role Balladyny, Aliny i Wdowy (Zofia Bocian, Zuzanna Kustra, Karina Służyńska). Klasa II B (Natalia Nowak, Dawid Logvinov, Kacper Żurek i Artur Zażycki) w nietuzinkowy sposób odegrała role głównych bohaterów i dzięki temu, mogliśmy przenieść się w świat lektury. W wydarzeniu wzięła udział także klasa II D. Martyna Trojnar, Barbara Gwóźdź, Natalia Czyżewska i Błażej Gniadek, czytając fragmenty utworu, wywołali niebywałe emocje u kolegów i koleżanek z klasy. W 2A interpretacją zachwycił Kuba Golec wspomagany przez Jadzię Tomaszewską, w 2C pojawiły się elementy pantomimy w wykonaniu Oli Moszowskiej i Ewy Cichoń. Maja Krasnodębska, Julia Krajewska, Julia Jankojć, Klaudia Niemiec, Hubert Mączka i Adam Barylak z IB sugestywnie wcielili się w role, podobnie jak Nikola Cieślik i Oliwia Szmucer z IId. W IE słuchano Dominiki Bartyzel, Szymona Lisa, Mateusza Zapotocznego i Mileny Maryniak. Kasia Błauciak, Natalia Dominikowska, Antoni Ruszkowski, Wiktoria Sarzyńska, Kasia Tuła i Oliwia Żytkowicz umilili czas fragmentami dzieła klasie IA. Natomiast w 2c role z dramatu odegrali: Eliza Oleasz, Marcel Chrobak, Julia Hryniszak i Julia Mieczkowska.
Wszystkie odczytania zostały nagrane i zamieszczone na szkolnym Facebooku. Zapraszamy do oglądania!!!

Tekst i foto: Wiktoria Grabowska kl. III b Foto i filmy: Dominika Bors kl. IId, Katarzyna Golis kl. IIA, Weronika Szymczak kl. IIC, Kamil Pióro kl. 2B, Klaudia Niemiec i Klaudia Pawliczak kl. IB, Kamil Kostyszyn kl. IE, Hubert Urban kl. IA, Andrzej Urbański kl.I D, Weronika Hajdamowicz kl. IIc

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Copyright © 2015
3230951 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: