Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 19 2020 13:39:32 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Inaczej niż zwykle, ale także z sukcesami!

Nietypowy rok szkolny dobiegł końca. 24 czerwca zakończyły się matury, a 26 – nauka dla klas pierwszych i drugich.

Tym razem nie było uroczystego apelu, ale nie zrezygnowaliśmy ze spotkania w prawdziwym świecie. Licealiści wyszli z wirtualnej rzeczywistości, aby w wyznaczonych miejscach i o określonych godzinach spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwo. Oczywiście wszystkie środki bezpieczeństwa zostały zachowane, były więc maseczki, odstępy, własne długopisy. Te momenty zapamiętamy na zawsze! Nie było mowy o przytulaniu, choć tak bardzo korciło… Kto nie odebrał świadectwa, uczyni to we wrześniu, wszyscy bowiem mamy nadzieję na powrót do szkolnych ławek.

Warto przytoczyć nieco danych, aby zobrazować osiągnięcia naszych licealistów. Otóż na 357 uczniów aż 59 zasłużyło na świadectwa z paskiem! Gdyby wręczanie odbyło się w auli, trzeba by zrobić dwa, a może nawet trzy rzędy wyróżnionych! Nie było klasy, w której zabrakłoby średniej powyżej 4,75! Wysokie średnie (4,75 i więcej) w poszczególnych klasach uzyskali:

• w 1A: Klaudia Berdychowska, Paulina Leśnik, Małgorzata Lubieniecka, Hanna Młyńczak, Alina Okaj, Gabriela Perucka, Jadwiga Tomaszewska;
• w 1a: Oliwia Chwedeczko, Weronika Czenczek, Kinga Czyżewska, Wiktoria Działek, Paulina Soroko, Wiktoria Tekieli;
• w 1B: Hanna Gwóźdź, Amelia Kubiak, Kacper Żurak;
• w 1b: Joanna Adamowicz, Jakub Dziatczyk, Aleksandra Palac, Oliwia Terenda, Alan Troicki, Grzegorz Żurawek;
• w 1C: Ewa Cichoń, Weronika Szymczak;
• w 1c: Julia Mieczkowska;
• w 1D: Jakub Cywka, Aleksandra Janik;
• w 1d: Karolina Adamów, Aleksandra Braszka, Julia Kudryńska, Angelika Lubieniecka, Katarzyna Petryszyn, Wiktor Przedwojewski, Natalia Smarżyk, Łukasz Stecyk, Oliwia Szmucer, Aleksandra Świdzińska;
• w 2a: Aleksandra Bodnar, Martyna Rogalska, Magdalena Szaczkowska;
• w 2b: Kacper Bieńka, Wiktoria Grabowska, Karolina Karpiak, Katarzyna Kubacka, Klaudia Malinowska, Paula Wierpowska;
• w 2c: Jędrzej Krzywonos, Marcin Petko, Sandra Postawa, Lilianna Szaczkowska, Katarzyna Zielecka;
• w 2d: Wojciech Ciapka, Julia Czubaj, Ewelina Fryc, Karolina Gnach, Anna Łata, Marcin Pałyga, Sandra Stawasz, Maciej Zieliński.

Wysokie średnie uzyskały też całe zespoły klasowe. Najwyżej uplasowała się 2d (4,34), drugie miejsce ex aequo zajęły 1A i 1d (4,32), następnie 1a (4,24). Jak widać, bardzo ciasno na podium! Podobnie jest w zakresie frekwencji: 1B – 94,42%, 1A– 94,36%, 1d– 94,04%.

Jak co roku, tak i teraz nie obyło się bez nagród indywidualnych. Spośród pierwszoklasistów po szkole podstawowej (4-letnie liceum) do stypendium Prezesa Rady Ministrów wytypowany został Jakub Cywka (1D, średnia 5,07). Do takiej samej nagrody z klas pogimnazjalnych pierwszych i drugich (3-letnie liceum) zgłoszono Kacpra Bieńkę (2b, średnia 5,67). Obaj wykraczają poza szkolną edukację. Jakub rozwija swoją pasję, jaką jest programowanie. Tworzył podcast, prowadził bloga, był dwukrotnie prelegentem na konferencjach programistycznych. Kacper to finalista L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uczestnik okręgowego etapu XLVI Olimpiady Historycznej oraz Ząbkowicki Mistrz Ortografii 2020.

Troje licealistów otrzyma na koniec roku szkolnego Nagrody Zarządu Powiatu Ząbkowickiego: Katarzyna Kubacka z 2b (5,22), Wiktoria Tekieli z 1a (5,18) i Łukasz Stecyk z 1d (5,18).

We wrześniu uczniowie z najwyższą w kolejności średnią nagrodzeni zostaną stypendiami przez Zarząd Powiatu Ząbkowickiego. Będą to: Ewelina Fryc i Wojciech Ciapka ( oboje z 2d, ze średnią 5,25) oraz Joanna Adamowicz z 1b (5,24).

Rada Rodziców przyznała specjalną nagrodę uczennicy 1A– Gabrieli Peruckiej, która uzyskała średnią ocen 5,07. Zasłużyła na wyróżnienie także swoją aktywnością w różnych dziedzinach, m.in. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Olimpus, w którym w sesji jesiennej zdobyła III miejsce w szkole i XVIII w Polsce, aktywnie pomagała w przeprowadzeniu koncertu charytatywnego zorganizowanego przez grupę wsparcia „Gwardia budzi Natalię”, od kilku lat pracuje jako wolontariusz podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gratulujemy nagrodzonym oraz wyróżnionym i życzymy, aby ich sukcesy powtarzały się w następnych latach.

Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom należą się podziękowania za mobilizację, wytrwałość i ciężką pracę w tak trudnym dla naszego Liceum całym roku szkolnym. Oby następny przyniósł sukcesy i toczył się zwyczajnym rytmem, bez niespodzianek!

Tekst: Dyrekcja LO
Foto: pan Tomasz Błauciak, kl. 1B

Copyright © 2015
2703838 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: