Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 19 2020 15:10:35 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE Z CHEMII - "Doświadczenia z pasją"

Jeszcze przed epidemią, co tydzień w poniedziałki, cała nasza grupa projektowa spotykała się w laboratorium chemicznym, gdzie mieliśmy możliwość wykonywania przeróżnych doświadczeń chemicznych, które bez wątpienia przydadzą nam się na egzaminie maturalnym. W trakcie projektu trzykrotnie pisałyśmy test sprawdzający naszą wiedzę. Dzięki pani Annie Pajdak, która starała się wszystkie poruszane tematy zrozumiale i na spokojnie nam wysłumaczyć, nasza teraźniejsza wiedza jest co najmniej 10x większa niż ta, którą posiadałyśmy przed zajęciami! Każdy z nas prowadził zeszyt laboratoryjny, w którym opisywaliśmy przebieg doświadczeń, notowałyśmy obserwacje, reakcje oraz wnioski. Zajęcia te dały nam możliwość ujrzenia, krok po kroku, na własne oczy zachodzące zmiany podczas reakcji. Uświadomiły nam również, że reakcje i zjawiska chemiczne zachodzące w naszym otoczeniu wcale nie są takie straszne, a chemia nie tak trudna do zrozumienia! Aby te obrazy zostały na dłużej w naszej pamięci, każde zajęcia udokumentowałyśmy na zdjęciach. Daje nam to możliwość szybkiego powtórzenia przed egzaminem maturalnym wszystkich poznanych wiadomości, spoglądając jedynie na zdjęcia i otwierając zeszyty. Na zdjęciach, które zamieszczamy w załączniku, każy może zobaczyć, że projekt dał nam bardzo dużo możliwości, jak i radości. Każdy z nas czuje się już dużo pewniej w zmaganiach z tą fascynującą dziedziną nauki, jaką jest chemia, a co ważnejsze już nie boimy, się aż tak bardzo, matury! Przed każdym wykonywanym przez nas doświadczeniem mieliśmy obowiązek założenia białych fartuchów, okularów i rękawiczek ochronnych, co zabezpieczało nas przed ewentualnymi negatywnymi skutkami wykonywanych przez nas doświadczeń i zachodzących w probówkach reakcji. Jednocześnie dawało nam to możliwość, choć przez chwilę, poczuć się jak prawdziwi chemicy oraz zmotywowało nas do jeszcze większej nauki.

Niestety w marcu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odebrana została nam możliwość dalszego uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych. Zostały one przeniesione na platformę Discord i tam prowadzone były aż do początku czerwca w formie nauki zdalnej. W takiej wersji zajęcia projektowe wyglądały całkowicie inaczej niż w szkole, jednak były równie ciekawe i interesujące. Co tydzień każdy z nas pośwęcał dwie godziny, by pod okiem pani Anny Pajdak móc dalej rozwijać swoją wiedzę i zagłębiać się w świecie doświadczeń oraz obliczeń chemicznym. Na każdym spotkaniu oglądałyśmy wiele filmów przedstawiających doświadczenia, których w tej sytuacji niestety nie mogłyśmy same wykonywać. Mimo, że nie wykonywałyśmy ich samodzielnie w laboratorium chemicznym, to sposób przedstawienia i omówienia w ogromnym stopniu przybliżyły nam zagadanienia, które były tematem danych zajęć. W trakcie projektu rozwiązaliśmy też bardzooo dużo zadań obliczeniowych przygotowujących nas do egzaminu maturalnego.

Zajęcia dały nam ogromne możliwości i wszyscy bardzo się cieszymy, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w projekcie. Nasza wiedza w znacznym stopniu została poszerzona o wiedzę z zakresu chemii organicznej, jak i nieorganicznej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to, czego nauczyłyśmy się na projekcie na długo pozostanie w naszych głowach i umożliwi łatwiejsze i szybsze zrozumienie zagadnień, które będą poruszane na naszych planowych lekcjach chemii. Jesteśmy bardzo zadowolone, że mogłyśmy miło spędzać czas w dobrym i zdolnym TOWARZYSTWIE, a przy okazji wiele się nauczyć!

Tekst: Madzia Szaczkowska, Wiktoria Polasińska, Martyna Rogalska, klasa 2a
Foto: W. Polasińska, A. Bartkiewicz, K. Gancarz, K. Cichoń, klasa 2a

Copyright © 2015
2703943 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: