Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatGrudzie 04 2020 02:08:23 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Program Wychowawczo-Profilaktyczny

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Na przekór wszystkiemu – kasztanowce także w 2020 roku zakwitną dla maturzystów

Nie zdarzyło się od początku istnienia naszej Szkoły – czyli od ponad 70 lat, gdy w 1948 roku osiemnastu pierwszych absolwentów opuszczało mury Liceum Ogólnokształcącego W Ząbkowicach Śląskich – byśmy nie mogli zorganizować uroczystego pożegnania uczniów klas maturalnych pod koniec kwietnia, jakie na stałe było wpisane w naszą tradycję i zazwyczaj odbywało się w auli.

Jednak Pan Dyrektor Tomasz Błauciak postanowił również w bieżącym roku takie spotkanie w szkolnej auli przeprowadzić. Czas był realny: 24 kwietnia godz. 10.00, uczestnicy realni: Absolwenci z Rodzicami, Wychowawcy i Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły, przebieg uroczystości również realny, tylko miejsce musiało być… wirtualne, czyli w szkolnym discordzie, z kontaktem jedynie głosowym lub pisemnym, w kanale pod nazwą: Aula.

Pan Dyrektor powitał wszystkich uczestników tego niezwyczajnego spotkania, wypowiedział ciepłe słowa pod adresem tegorocznych abiturientów, życząc spokojnego przebiegu egzaminów i satysfakcjonujących wyników.

„Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!
24 kwietnia 2020 roku to dzień zakończenia szkoły dla tegorocznych maturzystów. Nie tak wyobrażaliśmy sobie tę chwilę. Miała być wyjątkowa gala, piękna radosna atmosfera, zewsząd słyszane radosne rozmowy, piękne stroje, nominacje do szkolnych Władków i czerwony dywan. Niestety, z tego wszystkiego dzisiaj musimy zrezygnować. Ale cieszmy się tym, co mamy, co możemy zrobić. Ranga wydarzenia, ranga dzisiejszego dnia pozostaje wyjątkowa, a jej forma również przejdzie do historii.

We mnie budzą się skrajne emocje – radość z Waszych osiągnięć i sukcesów, ale również żal, gdyż nie możemy wspólnie i blisko siebie cieszyć się tą chwilą. Jest mi przykro, ponieważ nie mogę Wam „twarzą w twarz” podziękować za współpracę ani pogratulować. Dodatkowo żal ogarnia wszystkich, że kończycie już naukę i opuszczacie naszą Szkołę. Kieruję do Was te słowa, mając nadzieję, iż wkrótce się spotkamy w sprzyjających okolicznościach: najpierw na egzaminie maturalnym, a następnie na rozdaniu świadectw maturalnych i ukończenia szkoły.

Jesteście wyjątkowym i niepowtarzalnym rocznikiem. Wśród Was jest wiele wspaniałych i niepowtarzalnych osobowości:
- uczniów kończących naszą szkołę z wyróżnieniem,
- stypendystów Prezesa Rady Ministrów,
- laureatów i finalistów wielu konkursów i olimpiad na różnych poziomach,
- uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkolnym, godnie reprezentując nasze Liceum w różnego rodzaju uroczystościach,
- wybitnych sportowców, artystów, samorządowców i społeczników.
W bieżącym roku aż 25 uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, kończąc klasę trzecią, a 19 osób uzyskało średnią ocen 4,75 i więcej za cały trzyletni okres nauki, otrzymując świadectwa z czerwonym paskiem.

Przed Wami jeszcze ta najważniejsza próba – egzamin dojrzałości, którego pomyślne przejście otworzy drogę do dalszej edukacji na wymarzonych studiach. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki. Wierzę, że wszyscy zdacie ten egzamin, jesteście dobrze przygotowani, musicie w to wierzyć i wykorzystać swoje atuty. Nie stresujcie się, do końca korzystajcie z pomocy naszych wspaniałych nauczycieli, którzy nie zostawią Was samych. W tym trudnym czasie wyczekiwania na egzamin będą w dalszym ciągu Was wspierać.

W imieniu całego Grona Pedagogicznego jeszcze raz WSZYSTKIM serdecznie gratuluję osiągniętych wyników. Dziękuję za współpracę, za godne reprezentowanie naszej Szkoły i życzę wielu sukcesów w dorosłym życiu. Pamiętajcie, że w dalszym ciągu możecie na nas liczyć.

Bardzo dziękuję uczniom klasy 3d: Magdalenie Potok, Jakubowi Dziewie, Kacprowi Wawrzyniakowi i Kacprowi Krupińskiemu, dzięki którym możemy się teraz słyszeć. To oni wraz z wychowawczynią panią Ewą Żuk wsparli technicznie organizację zdalnego nauczania, tworząc szkolny serwer na discordzie i administrując nim. Dziękuję za poświęcony czas i zaangażowanie.

Drodzy Abiturienci, świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego otrzymacie przy najbliższej możliwej okazji, gdy będziecie mogli powrócić do szkoły. Dziś wychowawczynie prześlą Wam skany świadectw przez dziennik elektroniczny.
Do zobaczenia, dbajcie o siebie i bliskich, nie lekceważcie sytuacji i do końca wykorzystujcie pozostały czas przed maturą.”

Głos zabrały wszystkie Wychowawczynie, które gratulowały i dziękowały Uczniom za wspólnie przeżyty czas, ale jeszcze nie żegnały się ze swoimi klasami maturalnymi: pani Anna Pajdak z biologiczno-chemiczną, pani Agnieszka Pochwatko z dziennikarsko-językową, pani Anna Roman z matematyczno-informatyczną, pani Ewa Żuk z matematyczno-językową, pani Dorota Wołyniec z ratowniczo-sportową. W imieniu Abiturientów głos zabrał Piotr Zapała, który podziękował za okazywaną troskę, pomoc, inspirację oraz warunki stworzone do rozwoju zainteresowań i pasji. Wiele ciepłych słów od nauczycieli i maturzystów zostało także zapisanych na kanale tekstowym.

W 2020 roku LO w Ząbkowicach Śląskich ukończyło 133 absolwentów. Najwyższe średnie wyniki osiągnęli uczniowie z klasy matematyczno-językowej:
Ewa Trębacz – 5,39
Witold Podraza – 5,17
Tomasz Hołub – 5,11

oraz Dominika Dyl – 5,0 z klasy dziennikarsko-językowej
i Kamila Łyko – 5,0 z biologiczno-chemicznej.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także (w porządku alfabetycznym): Wiktoria Błaszczyk, Nicole Burczak, Julia Glina, Laura Karpińska, Klaudia Kłubowicz, Julia Kornafel, Patrycja Łuczak, Laura Machnik, Julia Marcinków, Natalia Nowosad, Martyna Obrał, Magdalena Ozga, Aleksandra Sierka, Patryk Studnicki.

Chociaż w realnej szkolnej auli nie odbyła się tego dnia gala z czerwonym dywanem i wręczaniem Władków, to uroczystość wieńcząca trzy lata nauki wywołała u wielu uczestników niezwykłe wzruszenie. Chociaż nie było spotkania z fizycznym podaniem sobie dłoni, to serca wszystkich były i biły blisko jak zawsze. Chociaż w roku szkolnym 2019/2020 nie będzie matury „majowej”, to kasztanowce i tak wyjątkowo zakwitną dla naszych Maturzystów…

Grono Pedagogiczne Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich

Copyright © 2015
2826883 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: