Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatWrzesie 18 2020 15:14:39 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Reminiscencje z etapu okręgowego olimpiady polonistycznej

Końcówka stycznia i początek lutego były w naszej szkole czasem zaliczania ostatnich sprawdzianów i kartkówek przed zakończeniem pierwszego semestru nauki oraz snucia planów na zbliżające się dwa tygodnie wypoczynku. Jednak był to także okres poprzedzający część pisemną zawodów okręgowych L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do którego zakwalifikowali się uczniowie pani Urszuli Zachary, czyli: Katarzyna Kubacka, Klaudia Malinowska i Kacper Bieńka z klasy II b o profilu dziennikarsko- językowym oraz Liliana Szaczkowska z klasy II c o profilu matematyczno- informatycznym .
Od momentu poznania wyników etapu szkolnego (9 stycznia 2020 roku), w którym należało napisać pracę na jeden z tematów zaproponowanych przez Komitet Główny OLiJP, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego etapu olimpiady. Ostatnie tygodnie pierwszego semestru były więc dla nas pełne rozwoju polonistycznego; poznaliśmy wiele nowych utworów literackich, twórców różnych epok i nasiąknęliśmy erudycyjnym słownictwem. W zmaganiach z interpretacjami pomagał nam swoimi radami Witold Podraza z klasy III d, czyli zeszłoroczny finalista olimpiady.
8 lutego 2020 r. nadszedł dzień sprawdzenia naszych umiejętności i wiedzy. Ok. 9 rano dotarliśmy do Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie 40 minut później zasiedliśmy w sali 125 i rozpoczęliśmy czterogodzinne zmagania z wybranymi przez siebie utworami lirycznymi, czyli ''Martwym cieniem'' Walentego Bartoszewskiego i ''Stołem II'' autorstwa Czesława Miłosza. Następnie po przerwie obiadowej przez półtorej godziny rozwiązywaliśmy test językowy, korzystając ze swojej wiedzy o składni, morfologii, fonetyki i leksykologii.
Po południu opuściliśmy Instytut Filologii Polskiej i wróciliśmy do domów zadowoleni ze zdobytej przy okazji olimpiady wiedzy oraz z tego, że po niemal miesiącu przygotowań do zawodów okręgowych i pięciogodzinnym wysiłku intelektualnym możemy poświęcić dwa tygodnie swoim hobby i zainteresowaniom, a podczas oczekiwania na wyniki nabrać dystansu do swoich olimpijskich zmagań i oczywiście naładować akumulatory przed kolejnym semestrem nauki.

tekst: Klaudia Malinowska kl. Iib
foto: pani Urszula Zachara

Copyright © 2015
2702049 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: