Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 02 2020 10:42:48 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Ach, ta integracja…

W środę 27.11.2019 r. klasa ID (podobnie jak inne pierwsze klasy) wzięła udział w zajęciach integracyjnych. Rozpoczęły się one o godzinie 8:00. Większość z nas po prostu cieszyła się, że nie będzie lekcji. Jednocześnie obawialiśmy się „tajemniczej INTEGRACJI”.

Tymczasem powitali nas pan Piotr i pani Lucyna - terapeuci i rozpoczęliśmy... Na początku przedstawialiśmy siebie. Każdy mógł powiedzieć coś na swój temat. Panowała swobodna atmosfera, sprzyjająca tzw. „otwieraniu się”. Potem była gra: na podstawie wspólnych cech, zainteresowań lub uzdolnień wychodziliśmy na środek, by po chwili usiąść w innym miejscu. Wówczas osobie obok należało zdradzić swoje pierwsze wrażenie na jej widok, porozmawiać chwilkę i powtórnie wyrazić swą opinię na temat sąsiada. To było rozwijające. Po przerwie czekała nas kolejna niespodzianka. Podzieliliśmy się na grupy według pory roku, w której się urodziliśmy. Każda drużyna wykonywała plakat, reklamujący ich porę roku. Po udanej prezentacji prac czekało nas kolejne zadanie. Mieliśmy przyczepione na plecach kartki i nie była to nowa moda, ale miejsce do wyrażenia tego, co lubimy w danej osobie i co chcielibyśmy, by w sobie zmieniła. Tworzyły się długie kolejki. Staraliśmy się szczerze napisać, co myślimy. Odczytaliśmy opinie. Na szczęście były to miłe komentarze. Na twarzach wielu zagościł uśmiech.

Uważam, że takie zajęcia były doskonałym pomysłem. Zdecydowanie nie był to stracony czas. Mogliśmy lepiej się poznać. Dzięki zajęciom poczułam więź z moją klasą. Miałam szansę się otworzyć i dowiedzieć więcej o moich koleżankach i kolegach.

tekst:Basia Gwóźdź, kl. I Dyes
foto: Paula Szwajkowska,kl. II b


Copyright © 2015
2537147 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: