Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatPadziernik 28 2020 23:15:54 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Program Wychowawczo-Profilaktyczny

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Warto mieć marzenia

Klasa humanistyczno-językowa 1B miała okazję uczestniczyć wspotkaniu autorskim z panią Agnieszką Korol – autorką bajek dla dzieci, scenariuszy filmowych, powieści oraz sztuk teatralnych. Wizyta pisarki miała miejsce w naszym Liceum 13 listopada br.

Agnieszka Korol stara się regularnie przyjeżdżać do Ząbkowic, gdyż jest to miejscowość, w której się urodziła. Jako dziecko napisała kilka wierszy, w wieku nastoletnim marzyła o pracy w szkole – chciała zostać nauczycielką klas początkowych. W liceum interesowała się literaturą, pisała wiersze, ale – jak sama twierdzi – wypracowania były dla niej istną męką!

W trakcie pracy w szkole postanowiła napisać swoją pierwszą książkę pt. „Leksykon Smoków”, jednakże zajęło to sporo czasu z powodu licznych zajęć zawodowych. Gdy zmieniła miejsce zamieszkania, nie mogła kontynuować profesji nauczycielki. Był to idealny moment, by całkowicie oddać się pisaniu. Powstał wówczas scenariusz filmowy pt. „Dom czarownic” czy komedia pt. „Zaćmienie”. Czerpiąc ze swojej pierwszej książki, napisała następną pt. „Bajki o smokach podróżnych”, która została wydana w 2005 roku. Kolejna pozycja miała na celu zachętę do odwiedzania naszego miasta: nosi tytuł „Przygody smoka Smokosława w Ząbkowicach Śląskich” i została zadedykowana twórcy Izby Pamiątek w Ząbkowicach.

Na spotkanie przyszliśmy z intencją zadania wielu pytań, niestety, nie było okazji do wypowiedzenia wszystkich. Nie zmienia to jednak faktu, iż możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarką była ciekawym doświadczeniem i z pewnością nakłoni nas do przeczytania któregoś z utworów.Autorka zachęcała nas do stawiania sobie celów, dążenia do ich realizacji i spełniania marzeń, nawet jeśli wydają się nierealne i nieosiągalne.

Na zakończenie czytaliśmy fragment książki „Zamczysko”. Teksty pani Agnieszki Korol są bardzo uniwersalne i warte uwagi – znajdą w nich coś dla siebie nie tylko dzieci, lecz również dorośli.

tekst: Igor Prochorowski, klasa 1B
foto: Oliwia Kowalik, klasa 1B


Copyright © 2015
2773889 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: