Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 02 2020 10:28:24 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
TRZY SŁONECZNE DNI W PIENINACH

Koniec września i początek października to dobry czas na szkolną wycieczkę w góry, dlatego 2d i 3c wybrały właśnie ten termin, aby przez trzy dni podziwiać Pieniny.
30 września, 6:00. Wyposażeni w ogromne ilości bagażu, jeszcze dobrze nieobudzeni ruszamy w kilkugodzinną podróż z opiekunkami, paniami Mariolą Hajduk, Jolantą Depczyńską i Anną Roman, przewodnikiem, panem Jerzym Organiściakiem i panem Marcinem Kiejpaszem z biura Columbus.
Po drodze zwiedzamy opactwo benedyktynów w Tyńcu i drewniany kościółek z XV wieku w Dębnie, wpisany na listę UNESCO. Z niepokojem śledzimy pogodę: jest na razie ciepło, ale wieje. Co będzie dalej, nie wiadomo…
Zapora i zamek w Niedzicy, co nasz kolejny przystanek. Trochę legend, nieco historii, spacer w ciepłym jesiennym słońcu, mnóstwo zdjęć – tak można w skrócie opisać ten etap wycieczki.
Nareszcie w hotelu! Zakwaterowani w Czorsztynie, w „Willi Karolinie” zjadamy pyszną obiadokolację. Teraz jest wreszcie czas na rozmowy i integrację.
1 października. Po obfitym śniadaniu czas na wyjście w góry. Naszym celem są Trzy Korony i Sokolica. Okazało się, że czapki, szaliki i rękawiczki są niepotrzebne. Słońce nie dość, że nas ogrzewa, to jeszcze sprawia, że widoki zapierają dech. Niestety, czeka na nas przykra niespodzianka: zamknięte jest dojście na Trzy Korony! Prowadzone są prace renowacyjne, maluje się barierki. Część wycieczkowiczów zmęczona podejściem zdecydowała, że zejdzie do Krościenka, część udała się na Sokolicę.
Po obiadokolacji niestrudzeni idziemy na zamek w Czorsztynie i na przystań. Zachód słońca jesienią, nad Jeziorem Czorsztyńskim niezapomniany!
Ten ostatni wieczór wypełniło nam ognisko z kiełbaskami i wspólne śpiewanie.
2 października. Spakowani opuszczamy hotel. Ale to nie koniec wyprawy! Tratwami płyniemy Dunajcem, podziwiając krajobrazy. Niektórzy próbują swoich sił jako flisacy, a inni dokarmiają towarzyszące nam kaczki. Dopływamy do Szczawnicy, którą też krótko zwiedzamy.
Po obiedzie pozostało już tylko jedno: powrót do domu. Najwyższy czas, bo zamknęło się „okienko pogodowe”, po drodze zaczął padać deszcz, zrobiło się zimno.
A następnego dnia… no tak, powrót do szkoły. Ale już planujemy następny wyjazd!!!

Tekst: Tamara Tomasiak i Ewelina Fryc, kl. 2d
Foto: pani Mariola Hajduk, Oliwia Józefowicz 2d, Daniel Wojtasik 3c, Michał Jakimiszyn 3c

Copyright © 2015
2537126 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: