Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatCzerwiec 04 2020 19:11:51 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
LICEALISTKA Z PASJĄ — ANIA ŁATA O TYM, DLACZEGO WARTO GRAĆ NA GITARZE

Muzyka jest czymś niezwykłym, pokazuje to, jakimi ludźmi jesteśmy… Wyraża to, co naprawdę chcemy powiedzieć, pokazuje to, co naprawdę czujemy. Muzyka jest jak balsam dla naszych uszu, to forma, która przemawia do naszych serc, umysłów, przenika nas. Wpływa na nasze emocje i powoduje, że stajemy się lepsi.

Moja przygoda z gitarą zaczęła się 6 lat temu. Naukę rozpoczęłam w Ognisku Muzycznym w Ząbkowicach Śląskich pod okiem pani Edyty Tyrcz. Pierwsze utwory były krótkie i, jak teraz patrzę, to nawet proste.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 30 minut, ale oprócz tych lekcji jest żmudne ćwiczenie w zaciszu domowym. Przez te 6 lat przebrnęłam od prostych walczyków Tatiany Stachak przez menuety Powroźniaka do trudnych i skomplikowanych utworów Jana Sebastiana Bacha i Ceesa Hartoga.

Jednak oprócz lekcji u pani Edyty odbyłam również warsztaty pod okiem wybitnych polskich i zagranicznych wirtuozów. Podczas warsztatów gitarowych miałam przyjemność uczyć się od Krzysztofa Meisingera, Bartłomieja Marusika oraz włoskiegowirtuoza Aniello Desiderio. Otrzymałam od nich dużo przydatnych i cennych uwag.

Oprócz grania solo czy w duecie miałam możliwość zagrania w orkiestrze, która składała się z 50 gitar! Podczas ŚDM zagraliśmy „Do kołyski” Dżemu na ząbkowickim rynku. Każdemu granie klasycznie kojarzy się od razu z Bachem lub Chopinem. Ale nie jest to do końca prawda, gdyż grając klasycznie, można wykonać hity, tj. „Billie Jean” M. Jacksona, „Yesterday” Johna Lennona lub tytułowe piosenki z bajek. A zagranie ich w 50 osób jest nie lada wyczynem!

Przez ostatnie dwa lata miałam trudności w pogodzeniu gry na gitarze z nauką i chciałam zrezygnować, ale zdałam sobie sprawę, że gdy to zrobię, będzie mi czegoś brakować w życiu, ponieważ dzięki temu nauczyłam się cierpliwości i wrażliwości na muzykę jak i na świat z zewnątrz. Mam nadzieję, iż zakończenie nauki w Ognisku Muzycznym nie będzie końcem mojej przygody z gitarą.

Tekst: Anna Łata, 1d
Foto: prywatne archiwum Ani

Copyright © 2015
2487090 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: