Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 08 2020 09:42:54 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Otwarta dla wszystkich!

Tegoroczna akcja promocyjna Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich dla uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum została zainaugurowana 20 marca. Odbyło się 28 spotkań, my odwiedziłyśmy 19 szkół pod czujnym okiem pani Doroty Wołyniec.

Zawsze zaczynałyśmy od filmiku o naszej Szkole, który pozwolił zobaczyć nie tylko, jak wygląda budynek, ale przede wszystkim ujrzeć wnętrze, co bardzo często wzbudzało zainteresowanie. Za pomocą filmiku „manekin challenge” zostały zaprezentowane sale lekcyjne, korytarze, sala gimnastyczna, sklepik szkolny, biblioteka i wiele innych zakątków.

Nasza oferta oraz prezentacja polegała przede wszystkim na przedstawieniu profili, które Liceum w roku szkolnym 2019/2020 planuje otworzyć. Uczniowie mogli zapoznać się z nimi, dowiedzieć się o przedmiotach rozszerzonych oraz o wybranych kierunkach, jakie będą mogli w przyszłości rozwijać. Z dumą chwaliłyśmy się 100 % zdawalnością ubiegłorocznego egzaminu dojrzałości, co jest ważnym priorytetem w wyborze miejsca dalszego kształcenia.

Jak głosi jedno z haseł w naszej prezentacji: „Nie samą nauką uczeń żyje”, potwierdzałyśmy, że szkoła rozwija również artystyczne dusze lub uzdolnienia sportowe, czego dowodem są wysokie wyniki w różnych konkursach.Jedną z ważnych informacji, jakie pragnęłyśmy przekazać naszym młodszym koleżankom i kolegom były wyjaśnienia dotyczące punktów rekrutacyjnych, czego uważnie słuchano. Na koniec prezentacji odpowiadałyśmy na różne pytania ze strony uczniów, ale również ich wychowawców, dotyczące profili czy przyjęcia do szkoły. Zapewniłyśmy również, że u nas nie ma limitu przyjęć! Wszyscy kandydaci spełniający kryteria rekrutacji będą mogli się kształcić w Liceum Ogólnokształcącym w Ząbkowicach Śląskich.

Dzień otwarty w Szkole przypadł na 23 maja w godzinach od 14 do 17, kiedy to zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zostali po lekcjach, aby oczekiwać osób zainteresowanych. Był to szczególny moment dla wszystkich, przybyłych gości zaprosiliśmy do auli, a rozpoczęliśmy tańcem naszych niezawodnych uczennic. Pokrótce zostały przypomniane najbardziej ciekawe informacje i mogliśmy przejść do oprowadzania po budynku. Wszyscy zostali podzieleni na cztery grupy w zależności od zainteresowania profilem.

W niektórych klasach trwały projekty, więc młodzież miała okazję zobaczyć, jak one przebiegają. W każdym momencie można było zadać pytanie i otrzymać odpowiedź zarówno od nauczyciela, jak i ucznia. Zostały pokazane wszystkie zakątki szkoły i pracownie lekcyjne. Kandydaci mogli otrzymać podanie, ulotkę promocyjną oraz zakładkę do książki. Do każdego staraliśmy się podejść indywidualnie i udzielić wyczerpujących odpowiedzi czy porad, by wyobrażenia o szkole marzeń się spełniły już we wrześniu, kiedy będziemy witać uczniów pierwszych klas liceum 3-letniego oraz 4-letniego.

Co było naszym głównym priorytetem podczas promocji? Na każdy wyjazd jechałyśmy z nastawieniem, aby jak najlepiej przekazać zainteresowanym informacje dotyczące naszej Szkoły oraz pomóc w wyborze profilu. Był to dla nas czas pełen wrażeń, emocji i dużego zaangażowania. Z każdym kolejnym wyjazdem uczyłyśmy się nowych rzeczy. Umiejętność przekazania wiedzy, zaprezentowania się oraz sposób zbudowania zrozumiałej wypowiedzi nie są nam już obce. Czas promocji będziemy wspominać miło i mamy nadzieję, że we wrześniu w progach naszej Szkoły spotkamy dużą grupę osób, które z widzenia już znamy.

W wyjazdach i spotkaniach promocyjnych uczestniczyli także: z klasy 1b – Patryk Dojs i Dawid Długosz, z klasy 1c – Sandra Postawa, Lilianna Szaczkowskai Marta Zapotoczny, z klasy 1d – Filip Bocianowski i Jakub Nowak. Towarzyszyli nam nauczyciele: pani Magdalena Halikowska, pan Dariusz Sowa i pan Remigiusz Cwek.

tekst: Kamila Łyko i Wiktoria Błaszczyk, klasa 2a
foto: pani Dorota, Wołyniec, pani Magdalena Halikowska, Kamila Łyko i Wiktoria Błaszczyk, klasa 2a

Copyright © 2015
2547239 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: