Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 08 2020 10:43:58 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Gdy w Ząbkowicach kwitną maturalne kasztany, my szlifujemy język niemiecki dobrze nam znany, czyli polsko-niemiecka wymiana młodzieży na Mazurach

Tradycji stało się zadość! Kolejny rok to okazja ponownego spotkania licealistów Jagiełły z młodzieżą z Wiesloch. Tym razem mieliśmy możliwość gościć koleżanki ikolegów w naszym kraju, a konkretniej w miejscowości Sorkwity na pięknych Mazurach.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycielek: pani Agnieszki Pochwatko i pani Anny Grześków w dniach 13 – 17 maja 2019roku. Wyruszyliśmy w poniedziałek rano, późnym popołudniem dojechaliśmy do Camp Rodowo – miejsca, w którym spędziliśmy następne 4 dni. Poznaliśmy pana Adamai panią Ingę – animatorów prowadzących wycieczki, odpowiedzialnych za integrację. Pierwszym punktem planu było ognisko, byśmy mogli poznać się nawzajem. W ramach wspólnej zabawy podzieliliśmy się na dwie rywalizujące grupy – naszym zadaniem było znalezienie piosenki, którą znają wszyscy w danym zespole i zaśpiewanie jej. Wygrana należała do grupy, która zna więcej utworów. Skończyliśmypóźnym wieczorem; trzeba było odpocząć po podróży i przygotować się na kolejne dni przygód.

Wtorek w całości spędziliśmy na integracji i bliższym zapoznaniu z grupą niemiecką. Pracowaliśmy też w mieszanych grupach, dzięki czemu każdy miał okazję ze sobą porozmawiać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Graliśmy w wiele gier, które miały na celu wymianę informacji oraz umocnienie naszych kontaktów. Zwieńczeniem pracy była wspólna nauka tańca – belgijki. Ciekawe było to, że zaprezentował nam go Saszka – Rosjanin. Dodatkowo dzięki rozmowie z nim poznaliśmy kolejną kulturę.

Środa była intensywnym dniem zwiedzania okolicy. Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, gdzie wysłuchaliśmy koncertu organowego. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce chociaż raz w życiu; sam kościół, zbudowany w stylu barokowym, robi duże wrażenie. Następnie w Reszlu zwiedziliśmy średniowieczny zamek oraz wystawę dotyczącą tortur i karania w XIV wieku. Najlepsze na sam koniec, czyli możliwość zobaczenia w Gierłoży tzw. „Wilczego Szańca” – siedziby Hitlera z okresu drugiej wojny światowej. Po takim zastrzyku wiedzy pojechaliśmy do Mrągowa, gdzie każdy mógł wybrać formę spędzenia wolnego czasu. Wieczorem wszyscy ponownie spotkaliśmy się, aby wspólnie zagrać w gry planszowe.

W kolejnym dniu pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale to nie przeszkodziło nam w dalszej integracji i ponownym odwiedzeniu Mrągowa. Po powrocie, przy pożegnalnym ognisku, do późna spędziliśmy czas na rozmowach, żartach i śpiewaniu. Piątek był dniem powrotu do domu. Zanim się to jednak stało, wzięliśmy udział w warsztatach zorganizowanych przez animatorów – mieliśmy okazję wypalać w drewnie!

Cały wyjazd przebiegł szybko jak mrugnięcie oka. Nie wiadomo kiedy, a już musieliśmy pakować walizki i opuścić Camp Rodowo oraz nowych przyjaciół. Na szczęście już planowana jest kolejna wymiana: tym razem od 18 do 22 listopada br. widzimy się w Poczdamie niedaleko Berlina!

tekst: Nicole Burczak, klasa 2b
foto: pani Agnieszka Pochwatko

Copyright © 2015
2547318 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: