Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 08 2020 09:08:49 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021




Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Od eliminacji do wyróżnienia – Oliwia Józefowicz doceniona!

Eliminacje do XIV Dolnośląskiego Konkursu Prozy i Poezji Jana Pawła II ,,Arka” odbyły się w Świdnicy 26 kwietnia 2019 r. Miałam zaszczyt wziąć w nich udział.

Konkurencja polegała na zaprezentowaniu oryginalnej, niepowtarzalnej interpretacji wybranego utworu Karola Wojtyły w formie śpiewu lub recytacji. Sześcioosobowe jury oceniało występujących pod kątem doboru repertuaru, interpretacji, dykcji i ogólnego wrażenia artystycznego. Swój udział odnotowało 67 uczestników, którym udało się zaprezentować talent w sposób wielce profesjonalny, co wpłynęło na wysoki poziom konkurencji. W poezji śpiewanej, czyli kategorii, którą reprezentowałam, mogliśmy usłyszeć m. in. utwory własnego autorstwa, solistów, zespoły, wykonania z akompaniamentem własnym lub grupowym, połączenie dwóch form przekazu – śpiewu i recytacji.
Na scenie klubu „Bolko”, gdzie odbywały się eliminacje, miałam okazję wystąpić już po raz trzeci. Dziełem konkursowym, które zdecydowałam się przedstawić, było „Zdumienie”, należące do utworów o niezwykle ważnej tematyce, jaką jest sens życia. Poprzednie edycje konkursu zakończyły się moim niepowodzeniem, co wymusiło na mnie rezygnację z udziału. Jednak te wydarzenia stały się kluczem do ugruntowania mojej determinacji i wiary we własne możliwości. Decyzja o kolejnym występie (po latach zadeklarowanej przerwy) okazała się szczęśliwym trafem, gdyż swoją interpretacją wypracowałam miejsce w finale konkursu, który odbył się 16 maja br. Jury doceniło moją interpretację: otrzymałam wyróżnienie!

Dziękuję pani Anecie Klinke-Osadnik za opiekę i wiarę w moje możliwości wink Udział w finałowych zmaganiach niesamowicie na mnie wpłynął i wywarł ogromne emocje. Narastający stres i niepokój okazały się jedynie pomocne i motywujące w realizacji wyznaczonego celu. Dzień ten nauczył mnie, że z marzeń nie warto rezygnować, a do ich spełnienia wystarczy tylko czas i chęć.

„(…) ma sens życie...” – ma go również wiara w siebie.

tekst: Oliwia Józefowicz, klasa Id
foto: pani Aneta Klinke-Osadnik

Copyright © 2015
2547210 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: