Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatLipiec 08 2020 08:32:59 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
______________________
Wiceyrektor
Mariola Hajduk
Menu główne

REKRUTACJA 2020/2021
Inspektor Ochrony Danych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2020

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Matura 2019 – w naszym Liceum z egzaminów ustnych stuprocentowa zdawalność, prawie 1/3 maturzystów uzyskała 100%

W długim oczekiwaniu na wyniki egzaminów pisemnych warto podać nieco statystyk. W roku szkolnym 2018/2019 LO im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich ukończyło 96 abiturientów, którzy przez trzy lata mieli możliwość kształcenia się w klasach o profilach: biologiczno-chemicznym, matematyczno-informatycznym, dziennikarsko-językowym, matematyczno-językowym i ratowniczo-sportowym.

Wszyscy absolwenci przystąpili do egzaminów maturalnych, jakie w naszej Szkole odbywały się od 6 do 21 maja. W obowiązkowym poziomie podstawowym zdawali kolejno: język polski, matematykę oraz język angielski – po raz pierwszy w historii Szkoły cały rocznik wybrał właśnie ten język obcy.

Każdy zdający obowiązkowo pisze egzamin także z jednego przedmiotu z poziomu rozszerzonego. Łącznie nasi maturzyści zadeklarowali ich 242, rekordziści nawet 5, a średnio na każdego przypadało dwa i pół przedmiotu. Największą popularnością cieszyły się języki: angielski wybrało 77 osób, polski – 47. Na biologię zdecydowało się 42 absolwentów, na matematykę – 29, na historię – 19. Fizykę pisało 13, chemię – 6, geografię – 4. Trzy osoby zmierzyły się z historią sztuki, jedna z informatyką i jedna z wiedzą o społeczeństwie.

Wyniki matur ustnych są ogłaszane bezpośrednio po egzaminie, więc nie trzeba trzymać kciuków do lipca. Z przyjemnością możemy ogłosić, że wszyscy nasi abiturienci egzaminy ustne z języka polskiego i angielskiego zaliczyli pozytywnie. 22 osoby z j. angielskiego i 6 z j. polskiego, czyli łącznie aż 29% zdających otrzymało wynik stuprocentowy!

Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na rezultaty egzaminów pisemnych. Dla wielu uczniów, rodziców i nauczycieli pełna emocji będzie noc z 3 na 4 lipca, kiedy po godzinie 24 każdy maturzysta indywidualnie może zapoznać się ze swoimi wynikami na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Świadectwa będą wręczane w szkole 4 lipca.

/na podstawie informacji Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich/
foto: pani Magdalena Halikowska, pani Aneta Osadnik

Copyright © 2015
2547172 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: