Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 16 2019 18:04:28 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
√(x-3+ √(x +30 )) – √(x-2) =1

Gdy uczeń wchodzi do sali na konkurs matematyczny, myśli sobie: coś tam umiem… Gdy siada, patrzy na zadania i widzi m. in. takie oto równanie jak w tytule (à la Pani Żuk),to ma nagły przypływ wiary… Gdy wychodzi z konkursu i jest już wolny, to –pomimo wolności – stwierdza rezolutnie: jednak nie umiem…

Tak w skrócie można podsumować poziom tegorocznego finału Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku 3 kwietnia 2019 r. Nie zauważyłem osoby całkowicie zadowolonej z tego, jak się zaprezentowała (słowa, które padały podczas opuszczania sali, ewentualnie trochę po, są niegodne, aby zostać tutaj zamieszczonymi).

Od rana czułem, że coś mi nie pasuje. To był tzw. gorszy dzień, jeden z tych, kiedy się wstaje i chce się nasypać płatki, które akurat się skończyły; kiedy kierowca w autobusie zamyka drzwi przed nosem i trzeba czekać na następny; kiedy ludzie jakoś za szybko chodzą, za szybko oddychają, a skoki ciśnienia muszą być tłumione głębokimi oddechami co 10-20 sekund. Taki mnie dopadł konkursowy humorek, ale mój organizm to przewidział. Wiedział, że będzie trudno (przecież dziś finał) i to była reakcja obronna. Nie pomogła…

Z naszego Liceum do finału zakwalifikowało się czterech uczniów: Marcin Wiśniewski, Wojciech Strycharczyk, Tomasz Hołub i Mikołaj Zapotoczny, którzy razem z nauczycielkami matematyki: panią Ewą Żuk oraz panią Jolantą Maziarz pojechali do Kłodzka rano pamiętnego 3 kwietnia 2019 roku.

Wszystko działo się szybko, konkurs przebiegł w okamgnieniu, tak samo szybko minęły atrakcje przygotowane przez organizatorów, tj. zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej, pokazy śpiewu oraz gry na różnych instrumentach. Wyniki przedstawiają się następująco:Szczególne składamy Paniom: Ewie Żuk i Jolancie Maziarz, które dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować nas do tej rywalizacji.

Ponadto podziękowania należą się patronom i sponsorom konkursu.
Honorowym patronatem konkurs objęli:
pani Monika Wielichowska – Poseł na Sejm RP
pan Roman Fester – Starosta Powiatu Ząbkowickiego
pan Maciej Awiżeń – Starosta Powiatu Kłodzkiego
pan Marcin Orzeszek – Burmistrz Miasta i Gminy Ząbkowice Śląskie
pan Michał Piszko – Burmistrz Miasta Kłodzko

Fundatorami nagród byli:
Pani Monika Wielichowska (nagrody dla zwycięzców w obu kategoriach), pani Elżbieta Pieczonka – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich i pan Tomasz Nowacki – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kłodzku (nagrody dla zwycięzców w obu kategoriach) oraz pan Roman Fester, pan Maciej Awiżeń, pan Marcin Orzeszek, pan Michał Piszko, Pan Artur Piesik – Ośrodek Szkolenia Kierowców Speed2 w Ząbkowicach Śląskich, wydawnictwo Nowa Era. Pan Damian Ślak ufundował uczestnikom ciepły poczęstunek. Dzięki uprzejmości pana Tomasz Pełyńskiego, Prezesa Zarządu ZAMG-u w Kłodzku, uczniowie mogli zwiedzać Twierdzę Kłodzką.

I po konkursie… Szkoda… Dla mnie takie zmagania mogłyby rozgrywać się codziennie.To moje ostatnie zawody w Liceum i mimo mocno przeciętnego wyniku będę je dobrze wspominać. Porażka jest lekcją, jeśli wyciągniemy z niej wnioski. Matura tuż, tuż…

tekst: Mikołaj Zapotoczny, kl. 3a
foto: pani Ewa Żuk

Copyright © 2015
1940131 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: