Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 16 2019 18:17:47 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
W świecie muzyki i poezji

Od pięciu lat pani Magdalena Halikowska, ucząca w naszym Liceum języka rosyjskiego, organizuje koncert zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”. Wydarzenie to jest wspaniałą okazją, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i przenieść do świata muzyki – szczególnie subtelnego i pięknego, jeżeli chodzi o tematykę miłości.

W tym roku, 22 lutego miałam ogromną przyjemność również uczestniczyć w tym wydarzeniu w sali Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Koncert stanowił dla mnie bardzo miłą odskocznię od codzienności. Szczególne były nie tylko występy zaangażowanych osób, ale również wyjątkowa atmosfera, ciepła i przyjazna za sceną, a magiczna na widowni.

Publiczność miała okazję zobaczyć wystąpienia uczniów i absolwentów LO w Ząbkowicach Śląskich, ale także osób spoza naszej Szkoły. Wśród wykonawców znaleźli się: Anita Zapała, Małgorzata Przyjemska, Radosław Tarach, Janusz Małolepszy oraz Tomasz Blicharski. Można było usłyszeć także głosy: Aleksandry Dzięcioł, Jadwigi Adamskiej, Nikoli Handel, Karoliny Karpiak, Filipa Skowrona i Marcina Kratiuka. Koncert wzbogaciły: Emilia Rus recytacją w języku rosyjskim oraz Anna Sowa serią minirecytacji. Niektórym z wokalistów akompaniował Andrzej Wiśniewski. Zaprezentowało się także trio saksofonowe z Andrzejem Mazurem, Janem Wiśniewskim i Jerzym Poleszczukiem w składzie.

Każdy z występujących wybrał utwór ukazujący inne oblicze miłości – jemu najbliższe – i oczywiście włożył całe serce w swoje wykonanie. Ja zdecydowałam się na dwie piosenki: „Bezdroża” Sylwii Grzeszczak oraz „Jak długo jeszcze” Kamila Bednarka. Wybrałam je ze względu na wyjątkową treść dotyczącą miłości. Mam nadzieję, że publiczność również dostrzegła w nich, a także w pozostałych utworach, ważny przekaz.

Z pewnością koncert był przyjemnością dla każdej uczestniczącej w nim osoby. Jego niezwykle ważna tematyka uczucia, które stanowi najważniejszą część życia każdego z nas, powinna być kontynuowana. Gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu w kolejnych latach. Jestem pewna, że będzie ono należało do jednych z najmilszych wspomnień.

tekst: Ewa Trębacz, kl. 2d
foto: Marcelina Beniak, kl. 1b

Copyright © 2015
1940157 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: