Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatLipiec 16 2019 18:37:28 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
GONE – GDY NIEKTÓRZY ZNIKAJĄ… CZYLI NOWOŚCI W BIBLOTECE SZKOLNEJ

Po ostatnich NOWOŚCIACH, w których polecałam książki popularnonaukowe i biograficzne, zapraszam na ciąg dalszy różności, które możecie znaleźć na półkach w naszej bibliotece: dziś polecam „coś do poczytania”.

Michael Grant„Gone”
Chciałam wszystkich poinformować, że dzięki Waszej Koleżance Dagmarze z klasy III a (Dagmara podarowała kilka świetnych książek, za co jeszcze raz – w imieniu Czytelników i własnym dziękuję) w bibliotece pojawiły się kolejne części lubianej przez Was powieści Michaela Granta „Gone”. Przypomnijmy sobie krótko część pierwszą.

Michael Grant„Gone. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój.”
Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia nagle znikają wszyscy dorośli… nauczyciele, rodzice i nastolatkowie, którzy skończyli piętnaście lat. Pozostają tylko dzieci. Telefony umilkły, Internet nie działa, nie ma telewizji. Nikt z pozostałych nie wie, co się stało. Są przerażeni i zdezorientowani. Nie nadchodzi żadna pomoc. A jakby tego było mało, pozostałe dzieci odkrywają, że miasteczko Perdido Beachjest odcięte od reszty świata, otoczone jakby murem. Są w pułapce, z której nie mogą się wydostać. Pojawiają się też zmutowane zwierzęta, a niektóre dzieci odkrywają u siebie nowe, nadprzyrodzone zdolności. I nie oznacza to wcale czegoś dobrego. Te zdolności zaskakują, są groźne, nie można nad nimi zapanować… Świat bez dorosłych, bez rodziców, lekarzy, policjantów wcale nie jest zabawny. Do głosu dochodzą najgorsze instynkty, słabszym nikt nie pomaga i tak trudno nadal pozostać po prostu sobą. Dzieci sięgają po władzę i ustanawiają własne porządki, ale sięgają po nią niewłaściwe osoby. Główny bohater Sam stara się wyjaśnić, co się stało w miasteczku, nie dopuścić do przemocy i zamieszania. Nie jest to łatwe zadanie. A do tego jeszcze wszystkim stale towarzyszy niepokojące pytanie – czy w dniu piętnastych urodzin też zniknę?
Ta pierwsza część sześciotomowego cyklu powieści fantasy, inteligentna, trzymająca w napięciu jest rekomendowana przez samego Stephena Kinga. Do lektury kolejnych dwóch części cyklu „Gone: Zniknęli” to: „Faza druga: Głód”, „Faza trzecia: Kłamstwa” – już zapraszam! A może niedługo uda się pozyskać pozostałe trzy części („Faza czwarta: Plaga”, „Faza piąta: Ciemność” oraz „Faza szósta: Światło”)?

Michael Grant„Gone: Zniknęli.Faza druga: Głód”
„Faza druga. Głód” to drugi tom cyklu prezentującego wizję świata po Apokalipsie.Minęły trzy miesiące, odkąd zniknęli wszyscy dorośli i młodzież do piętnastego roku życia. Sytuacja wygląda już bardzo źle. Po radości spowodowanej u niektórych zniknięciem dorosłych nie pozostał już nawet ślad. Wolność i niezależność szybko zamieniają się w koszmar. Zdesperowani młodzi ludzie stają się coraz bardziej agresywni. Ci, którzy zostali obdarzeni mocą i pozostali – „normalni”, zaczynają się zwalczać jako dwa wrogie obozy. Brak hamulców, swobodny dostęp do alkoholu i świadomość bezkarności nakręca spiralę strachu. Co najgorsze – zaczyna się kończyć żywność. Powoli, nieubłaganie nadchodzi pora głodu…Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Sam Temple, opiekun Perdido Beach, musi zmagać się nie tylko z brakiem pożywienia. Dzieci zyskują nadnaturalne moce, pojawiają się coraz to nowe konflikty, a ci, którzy byli w sztolni, zdają się być jakby napiętnowani tym, co tam zobaczyli. Coś niebezpiecznego i nieprzewidywalnego zaczyna kontrolować wszystkich. Co gorsze – Ciemność z kopalni też odczuwa głód i na pewno zechce go zaspokoić…

Michael Grant„Gone: Zniknęli. Faza trzecia: Kłamstwa”
„Faza trzecia: Kłamstwa” Od dnia, w którym młodzież i dzieci zostali sami, bez dorosłych, minęło już siedem miesięcy. Apokalipsa nabiera tempa. Sam i Astrid doskonale zdają sobie sprawę z tego, że z każdym kolejnym dniem będzie coraz gorzej. Wyniszczający ciała i umysły głód, dostęp do alkoholu i broni są jak bomba z opóźnionym zapłonem.Na dodatek – to nie wszystko. Nadchodzi noc, w czasie której umarli powstają z grobów… Gdy powraca z zaświatów Drake, gdy Perdido Beach zaczyna płonąć, „normalne” dzieciaki ruszają do walki z „mutantami” i wszystko zdaje się zmierzać ku nieuchronnej katastrofie, pojawia się nadzieja… Prorokini Orsay przekonuje, że z tego piekła jest jedno wyjście. Śmierć. I tylko ona pozwoli przekroczyć granice znienawidzonego ETAPu. Zdesperowani, wycieńczeni fizycznie i psychicznie młodzi ludzie gotowi są pójść każdą drogą, byle przerwać ten koszmar. Jak długo jeszcze wytrzymają, nim dojdzie do zbiorowego samobójstwa?
Zachęcam do lektury!

Zapraszam również do samodzielnego wyszukiwania potrzebnych książek: bezpośrednio w bibliotece, gdzie czeka na Was kącik „Przeczytaj mnie” z nowościami, a także cały księgozbiór oraz na stronie:
www.zabkowicesl-lo.sowa.pl z katalogami zbiorów naszej biblioteki(lub dostęp: KATALOGI ZBIORÓW w zakładce BIBLIOTEKA na stronie szkoły).
Zapraszam także do udziału w warsztatach filozoficznych, recytatorskich, czytelniczych np.: „Mapy myśli – czyli sposób nielinearnego notowania i uczenia się”,„Kurs szybkiego czytania”, „Jak się uczyć – metody skutecznego uczenia się i zapamiętywania” czy w zajęciach: „Zasady sporządzania opisów bibliograficznych i przypisów” – organizowanych w bibliotece!
Zapraszam do Waszej biblioteki happy Już wkrótce zaprezentuję kolejne nowości, które znaleźć można na półkach w naszej bibliotece.

Tekst: pani Agnieszka Felka

Copyright © 2015
1940201 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: