Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 20 2019 00:48:46 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
LICEALISTA Z PASJĄ – MACIEJ BŁAUCIAK: „IM WIĘCEJ POD GÓRĘ, TYM LEPIEJ!”

Od zawsze interesowałem się sportem, dosłownie każdą dziedziną (w przypadku mojej rodziny to chyba nic nadzwyczajnegohappy. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia, uwielbiam wycieczki górskie, jazdę na rowerze, a zimą jazdę na nartach czy łyżwach i oczywiście bieganie. Ze sportów drużynowych najbardziej lubię siatkówkę – oglądać i grać.

Bieganie zainspirowało mnie ponad 4 lata temu. Jest to wyjątkowa dyscyplina, ponieważ największy rywal to…głowa! Najważniejszą walkę toczy się z samym sobą, trzeba pokonać swoje słabości i dopiero myśleć o rywalizacji z innymi. Podczas zawodów nie można ani na chwilę zwątpić i dopuścić do siebie myśli o niepowodzeniu, nadzieja zawsze umiera ostatnia.Moje motto to przekonanie, że biegać można dosłownie cały rok, niezależnie od pory roku, bo „nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”.

Rocznie startuję w około 30 imprezach na różnych dystansach. Kiedy tylko dowiem się o organizacji jakiegoś biegu w okolicy, zapisuję się, zakładam buty i biegnę. Uważam, że to dobra forma treningu, żeby sprawdzić się na trochę wyższych obrotach.Oczywiście na początku każdego sezonu planuję ważniejsze imprezy, na których się skupiam i do których się przygotowuję,aby dać z siebie wszystko i jak najlepiej wypaść. Zdarzyło mi się startować na różnych dystansach – od 1500m do nawet półmaratonu (1godz. 37min), który przebiegłem we Wrocławiu w 2017 tylko z ciekawości, czy dam radę ukończyć taki dystans. Na razie nie planuję kolejnych startów na takiej długości, chcę skupić się na krótszych wyścigach.

Zdecydowanie lepiej czuję się, biegając w górach, w takich też biegach najczęściej startuję. Lubię ciężkie wyścigi i trasy, im więcej pod górę, tym lepiej! Na takich zawodach wypadam korzystniej, co widać w porównaniuze statystykami z biegów asfaltowych.

Co ciekawe, biorę też udział w biegach alpejskich, bardzo lubię tę odmianę. Początek w takich zawodach znajduje się u podnóża góry, a meta na jej szczycie, bieg odbywa się tylko do góry. W taki sposób startowałem, np. zdobywając szczyt góry Ślęża na dystansie 5km, gdzie dwukrotnie wygrywałem w swojej kategorii wiekowej (zazwyczaj klasyfikowany jestem w przedziale 16 –19latlub 16 – 29lat, zależy to od organizatora).

Nie zawsze moim celem jest tylko miejsce na podium, dużą wagę przywiązuję do miejsca w klasyfikacji generalnej(OPEN). W ubiegłym roku zajmowałem między innymi 6. miejsce na 181 biegaczy we wrocławskim biegu na 5km, 34. na 420 uczestników w Mistrzostwach Polski w Biegu na Ślężę, 6. na 83 biegnących w Pucharze Polski, 13. lokatę ( na 149startujących) w biegu po schodach, byłem też 9. w górskim biegu z flagą czy 4. (na 61 biegaczy) w biegu na 5km w Ząbkowicach.

Oczywiście w biegach asfaltowych także biorę udział, zazwyczaj na 5 i 10 km. Mogę pochwalić się najlepszymi rezultatami na tych dystansach: 5km – 18min19 sek., 10km – 40min49 sek.

Aktualnie bardzo dużo straciłem na treningach z powodu sezonu zimowego, częste wyjazdy na narty zaburzyły porządek treningowy. Skutki widać gołym okiem, trochę mniejsza ilość wybieganych kilometrów i już brak formy i słabsze wyniki. Dlatego staram się wrócić do normalnych treningów, biegam 2 – 3 razy tygodniowo, oczywiście jak szkoła na to pozwala.happy

Cel na przyszły rok to poprawić wyniki na asfalcie oraz jak największe sukcesy w górach. W planach na ten rok oczywiście #bieg na Ślężę, #Mistrzostwa Polski Juniorów w Krynkach, #Mistrzostwa Polski Juniorów w Ustrzykach Dolnych oraz #bieg na Śnieżnik.

Moje największe sukcesy to wygranie Pucharu Polski w biegu po schodach na 33. piętro (3min 34sek.), dwukrotne zwycięstwo w biegu na Ślężę oraz wiele innych miejsc na podium w mojej kategorii wiekowej.Dzięki tym osiągnięciom otrzymałem stypendium sportowe przyznane przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich.

Trzymajcie kciuki za udany sezon happy

Tekst: Maciej Błauciak, kl. I d

Copyright © 2015
1859587 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: