Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 20 2019 00:37:38 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Jestem medium

Czas, w którym żyjemy, wymusza na nas ogólną znajomość przestrzeni medialnej, bo świat mediów ma coraz większe znaczenie, a często jest ważniejszy niż to, co dzieje się naprawdę. Właśnie takąobszerną wiedzę sprawdza Olimpiada Medialna.
W tym roku wyjątkowo aż dwa jej etapy zostały przeprowadzone w naszej Szkole, we wcześniejszych latach eliminacje okręgowe odbywały się we Wrocławiu i Wałbrzychu. W sprawny przebiegkonkursu zaangażowali się pani Urszula Zachara,pani Agnieszka Felka, pani Jolanta Depczyńska oraz pan Marek Pendel.
ETAP I
Pierwszy etap polega na rozwiązywaniu testu wielokrotnego wyboru. Pytania, na które odpowiadaliśmy 27 listopada2018 rokusprawdzały różnorodną wiedzę, np. czym jest złota malinka, w którym roku powstała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) itp. Nigdy nie wiadomo, o co zapytają, więc przygotowanie do tego konkursu jest trudne. Ale udało się czworgu uczniomspośród piętnastu startujących z naszego Liceum awansować do drugiego etapu. Miałem największe szczęście, bo zakwalifikowano 138 osób z całej Polski, a ja uzyskałem 138. wynik ;D Pozostali „nasi” to: Martyna Obrał /2b/, Witold Podraza (2d), Jakub Chmielowski (1c).
ETAP II …
Kolejne eliminacje w ramach tegorocznej VIII edycji Olimpiady Medialnej przekładano kilkukrotnie i długo nie było wiadomo, kiedy i gdzie się odbędą. Nareszcie przebiegły 26 lutego 2019 roku w szkolnej bibliotece.

Przez ten cały czas zapomniałem, jakie miałem hasło do mojego konta na stronie Olimpiady(bo po co sprawdzić wcześniej w domu), a bez tego nie można było pisać konkursu, więc… na pięć minut przez rozpoczęciem stwierdziłem, że nie znam hasła. Szybkie sprawdzenie poczty w poszukiwaniu upragnionej wiązanki znaków… nie ma. Wpisanie jeszcze raz hasła, które wydawało się być dobre… nie działa. Ojoj… w wyobraźni już słyszałem krążące wśród polonistek legendy o niemożności bycia olimpijczykiem, ale to zadziałało motywująco i postanowiłem na szybko zmienić hasło dzięki funkcji: zapomniałem hasła (że też wcześniej na to nie wpadłem). Hasło błyskawicznie przysłano na moją pocztę elektroniczną i byłem gotowy do humanistycznych zmagań.

W tym roku testy wielokrotnego wyboru były oparte na pytaniach o medium Twitter. Nie korzystam z tego portalu społecznościowego, więc głównie strzelałem, ale moje odpowiedzi w połowie okazały się dobre. Druga część, czyli napisanie pięciu esejów w ciągu 75 minut, okazała się jeszcze trudniejsza, bo tematy układano w taki sposób, że bez znajomości terminów: Big Data Journalism oraz Robot Journalism nie było możliwości wymyślenia chociażby jednego zdania na temat. Akurat wiedziałem, co to jest, ale, podobnie do roku poprzedniego, czas się skończył, kiedy pisałem podsumowanie do ostatniego eseju.

Ktoś z naszej Szkoły przejdzie dalej? Nadzieja matką… A może rozwiniemy własny mit? Wyniki w przyszłości…
ETAP III
???

tekst: Mikołaj Zapotoczny, kl. 3a
foto: Filip Zielonka, kl. 3b

Copyright © 2015
1859576 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: