Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatCzerwiec 16 2019 16:42:19 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
PANI URSZULA ZACHARA NAUCZYCIELKĄ NA MEDAL!

Pani Urszula Zachara pracuje w naszym Liceum jako nauczycielka języka polskiego, pełni także funkcję wychowawcy klasowego. W kolejnej edycji programu „Gazety Wrocławskiej” mającego na celu wyłonienie najlepszych nauczycieli Dolnego Śląska pani Zachara zajęła drugie miejsce w naszym powiecie! Podczas gali, która odbyła się 19 grudnia 2018 roku, została nagrodzona tytułem „Nauczyciela na Medal”. To głosy uczniów, absolwentów i wielu innych osób zadecydowały o tym wyróżnieniu, co niewątpliwie świadczy o jego randze.

Uczniowie pani Urszuli Zachary z powodzeniem zdają egzaminy maturalne z języka polskiego zarówno ustne, jak i pisemne na obu poziomach, co otwiera im drogę do dalszej edukacji nawet na obleganych kierunkach. Nie można pominąć przygotowań do olimpiad i konkursów przedmiotowych, w których Jej podopieczni zdobywają wysokie lokaty (w tym także 1. miejsca)nawet na szczeblu ogólnopolskim.
Od wielu lat, rokrocznie inspiruje młodzież do udziału w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Jak mówią sami uczniowie,osoby, które zdecydują się na udział w tym przedsięwzięciu, są bardzo dobrze przygotowywane przez panią Zacharę, która przekazuje cenne sugestie odnośnie zdobywania nowej wiedzy przed olimpiadą czy sposobu pisania pracy oraz jej kompozycji. Stanowi to dużą pomoc szczególnie tym, którzy nigdy dotąd nie brali udziału w takich wydarzeniach. Ponadto dzięki indywidualnemu podejściu pani Zachary do uczniów uczestnicy olimpiady otrzymują wsparcie podczas przygotowań do dalszych etapów, co pozwala im poznać tajniki pisania prac interpretacyjnych czy rozwiązywania wymagających szczegółowej wiedzy testów językowych. Warto nadmienić, że w OLiJP biorą udział nie tylko uczniowie klas humanistycznych, ale także biologiczno-chemicznych czy matematyczno-językowych, co potwierdza umiejętność zaszczepienia pasji u młodych ludzi przez ich nauczycielkę.
Ale na wspomnianej olimpiadzie się nie kończy. Licealiści przygotowani do Olimpiady Wiedzy o Mediach przez panią Zacharę uczestniczyli w etapie centralnym i zdobywali indeksy na wyższe uczelnie. Jej uczniowie odnoszą sukcesy także na szczeblu gminnym, powiatowym i szkolnym w konkursach ortograficznych czy współczesnej polszczyzny. Angażuje się zresztą w ich organizowanie, np.od 2003 roku współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich, koordynując kolejne edycje Powiatowego Konkursu Ortograficznego.

Polonistka systematycznie prowadzi zajęcia pozalekcyjne z zakresu przedmiotu, organizuje wyjazdy do ośrodków teatralnych, wycieczki edukacyjne czy spotkania z ciekawymi ludźmi. Zatem angażuje się w rozmaity sposób w proces dydaktyczno-wychowawczy, poszukując jak najlepszych form edukacji.

Szczególną sferą działalności pani Urszuli Zachary jest organizowanie uroczystości oraz programów artystycznych. Dzięki Jej niezwykłym umiejętnościom, olbrzymiemu zaangażowaniu i dobrym relacjom z uczniami powstają autorskie przedstawienia, w których młodzież prezentuje swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne.
Pani Urszula Zachara aktywnie działa także poza szkolnymi murami. Współpracuje z Okręgową Komisją Egzaminacyjną we Wrocławiu jako przewodnicząca zespołu egzaminacyjnego w zakresie egzaminu maturalnego z języka polskiego (od sesji wiosennej 2006 r. do chwili obecnej).Pełni także funkcję sędziego kompetentnego zadań arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz funkcję trenera w doszkoleniu egzaminatorów egzaminu maturalnego z języka polskiego w ramach projektu realizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

To nie pierwsze wyróżnienie dla pani Zachary: w ciągu swej pracy otrzymywała nagrody z rąk Starosty Powiatu, nagrody Dyrektora Liceum, jest laureatką Ząbkowickich Krzywych Wież. „Nauczyciel na Medal” to zatem kolejny dowód uznania, na pewno nie ostatni!

Jako podsumowanie tej zapewne niepełnej zawodowej charakterystyki niech zabrzmią słowa, jakie o pani Urszuli Zacharze powiedzieli Jej aktualni uczniowie:„Zawsze okazuje młodzieży cierpliwość i docenia wszystkie starania. Dzięki swoim działaniom zachęca do rozwijania talentów oraz obcowania z literaturą i językiem.”

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy jeszcze wielu satysfakcjonujących osiągnięć!

Tekst: pani Jolanta Depczyńska
Foto: prywatne archiwum pani Urszuli Zachary

Copyright © 2015
1900432 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: