Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 20 2019 00:51:46 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Matematyczno-informatyczna podbija Karpacz

Czwartek – ulubiony dzień tygodnia naszej klasy Ic. Taki też się okazał 22 listopada 2018 r. O godzinie 8 wyjechaliśmy spod szkoły w kierunku Karpacza. Zaraz po zajęciu miejsc w autobusie, postanowiliśmy rozgrzać atmosferę i pokonać mróz panujący za zaparowanymi szybami. W głośnikach rozbrzmiewały wesołe melodie, zaczynając od „Gumisiów”, a kończąc na „Barce” i hitach disco polo.

Po niespełna dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce. Już przy wyjściu z autobusu oczarował nas cudowny krajobraz ośnieżonego Karpacza. Bez większego namysłu każdy z nas zaczął fotografować zapierając dech w piersiach widoki. Podczas wędrówki do Świątyni Wang nie obyło się bez szalonych bitew na śnieżki. Na miejscu jeden z naszych opiekunów – pan Jerzy Kostański ciekawie i z pasją zaprezentował krótką genezę tego zabytku. Zwiedziliśmy wnętrze, które zauroczyło nas swoim wyjątkowym klimatem.

Kolejnym celem naszej wycieczki był niezwykle wyczekiwany basen w Hotelu Gołębiewski. Przez półtorej godziny świetnie spędziliśmy razem czas, zrelaksowaliśmy się w jacuzzi, odwiedziliśmy lodową grotę, a wisienką na torcie były zjeżdżalnie!W hotelu zastaliśmy też niespodziankę. Odbywały się tam wybory miss, dzięki czemu spotkaliśmy wiele zagranicznych modelek z całego świata.

Ostatnim punktem naszych odwiedzin w zaśnieżonym Karpaczu było Muzeum Zabawek. Mogliśmy wrócić do czasów dzieciństwa. Widok lalek z kukurydzy i drewna oraz kolorowych kukiełek zaimponował nawet chłopcom. Znajdowały się tam również podobizny światowych legend, m.in. Michaela Jacksona, Elvisa Presleya i Marilyn Monroe. Znaleźliśmy też modele nowszych zabawek, a największe zainteresowanie wzbudziła wystawa Star Warsów, której poświęcone było całe piętro.

Zmęczeni, ale uradowani i odprężeni wróciliśmy do autobusu. Wielu z nas postanowiło uciąć sobie drzemkę, a pozostali w dalszym ciągu z entuzjazmem bawili się przy największych, muzycznych hitach. Oczywiście, nie mogliśmy pominąć najważniejszego punktu podróży – w Świdnicy zatrzymaliśmy się na małe co nieco, czyli „fryteczki z maka”.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę zorganizowaną przez naszego genialnego wychowawcę – pana Marka Pendla, który zapewnił nam ogrom atrakcji. Mogliśmy wypocząć i lepiej się poznać. Jesteśmy też wdzięczni za poświęcony czas panu Jerzemu Kostańskiemu i mamy nadzieję na dalsze wspólne podróże!

tekst: Kasia Zielecka i Sandra Postawa, kl. Ic
foto: wszyscy uczniowie klasy 1c

Copyright © 2015
1859591 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: