Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatMaj 20 2019 01:08:23 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Ochrony Danych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Taki dzień zdarza się raz na 100 lat, czyli o świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości

9 listopada 2018 roku w naszym Liceum odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Swoją obecnością zaszczycili je: wicedyrektor Liceum pani Mariola Hajduk, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

Całość zainicjował apel przygotowany przez panie: Annę Grześków i Urszulę Zacharę oraz uczniów klas: Ib, Ic, Id i IIIb, który rozpoczął się o godzinie 11.00. Część oficjalną poprowadzili Eryka Robak /kl.Ib/ i Filip Zielonka /kl.IIIb/. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uroczyście odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. Następnie uczniowie: Jakub Chmielowski (kl.I c) oraz Zuzanna Burzyńska /kl.III b/ w prezentacji „Droga do wolności” przedstawili losy naszej Ojczyzny od rozbiorów po obrady Okrągłego Stołu.

Tytuł programu słowno-muzycznego „Wolność kocham i rozumiem” był hasłem przewodnim całego apelu. Młodzi artyści mogli wykazać się swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz talentami wokalnymi przy akompaniamencie Pauli Wierpowskiej z kl.Ib (gitara) Niny Kostańskiej z kl.Ic (pianino). Podczas programu artystycznego zaprezentowało się wielu solistów oraz chór zdominowany przez dziewczęta. Swoimi wyjątkowymi głosami zauroczyły nas: Weronika Wójcik /kl.IIIb/, Karolina Karpiak /kl.Ib/, Paula Bernaczek (kl.Ia) i Oliwia Józefowicz (kl.Id) Nie zabrakło także duetu, w którym wystąpili Marta Zapotoczny oraz Kamil Lis z kl.Ic.

Po piosence finałowej „Kocham wolność” głos zabrała pani wicedyrektor. Niespodziewane wieści – zwolnienie z dwóch ostatnich lekcji i ustanowienie wtorku 13 listopada dniem przyjaznym dla ucznia – wywołały wiwaty wśród uczniów. Aby uczcić tę wyjątkową i ważną uroczystość, na placu przed budynkiem LO wszyscy zatańczyli poloneza przygotowanego przez panią Dorotę Wołyniec. Wyjątków nie było, tańczyli również nauczyciele. Ten szczególny moment został uwieczniony przez znajdujące się w wielu miejscach kamery.

W ten sposób celebrowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Podziękowania należą się wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali te piękne chwile. Nie można zapomnieć o czuwających nad oprawą techniczną chłopcach z radiowęzła oraz okolicznościowej scenografii przygotowanej przez Sandrę Postawę oraz Liliannę Szaczkowską z kl.Ic.

Dzięki tegorocznym obchodom 100. rocznica na pewno pozostanie głęboko w naszych sercach. W tych podniosłych momentach poczuliśmy siłę i dumę jako młodzi Polacy.

tekst: Kacper Bieńka, Katarzyna Kubacka, kl.Ib
foto: Katarzyna Klisiewicz i Filip Zielonka, kl.IIIb

Copyright © 2015
1859607 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: