Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatStycze 20 2019 01:35:46 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2018/2019Inspektor Danych Osobowych

Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2019

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

www.cg.edu.pl

Mam haka na czerniaka

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Szlachetne zdrowie…

Jeżeli chodzi o dbanie o własne zdrowie, to mistrzem świata nie jestem i zapewne nigdy nie będę. Lubię niezdrowo zjeść, nieregularnie spać i jako informatyk dużo czasu spędzam przed komputerem.

Jednak przewrotne życie po raz kolejny spłatało mi figla i coś sprawiło, że dzień przed IV edycją Powiatowej Konferencji Zdrowotnej – Zdrowie dla Wszystkich zachorowała jedna z koleżanek wytypowanych do reprezentacji szkoły. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania osobnika, który nauczy się strony tekstu na pamięć w jeden dzień. Lubię wyzwania, więc bezproblemowo zgodziłem się, chociaż nawet nie uczę się już biologii. Na całe szczęście tekst był przystępny i łatwy do zrozumienia dla każdego.

Następnego dnia rano zrobiliśmy szybką próbę i poszliśmy do ZSZ im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich. Tematem naszej prezentacji były szeroko pojęte szczepionki. Mówiliśmy o ich rodzajach i dostępności, o tym, dlaczego warto z nich korzystać, o ruchach antyszczepionkowych i o wielu innych tematach, których wyliczenie zajęłoby mi więcej miejsca niż ten artykuł.

Gdy już dotarliśmy do budynku na Wrocławskiej, to jako jedyni byliśmy na tyle wygodni, aby wjechać windą na drugie piętro, gdyż uczniowie z innych szkół, w celu promowania zdrowego trybu życia, wspinali się po schodach. Ale koleżankom, z którymi występowałem, oraz pani Anecie Szaczkowskiej (naszej opiekunce) wydało się to niedorzeczne, gdyż miały buty na wysokim obcasie.

Szkół było tyle, że nie da się ich wszystkich wymienić, a przynajmniej mnie się nie udało, ale aula na w ZSZ była wypełniona po brzegi. Na początku przemawiały ważne osobistości, np. burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, który rozbawił całą salę słowami: „Bardzo chętnie posłucham o zdrowym odżywianiu i uprawianiu sportu, bo mnie by się to akurat przydało.”

Po przemówieniach rozpoczęły się prezentacje. My występowaliśmy jako czwarci i zajęliśmy nieco więcej niż wyznaczone pięć minut. Każdy z nas koncertowo przedstawił to, co miał powiedzieć, może u mnie były lekkie zawahania głosu i dość długie przerwy budujące napięcie, ale na koniec pani Aneta Szaczkowska powiedziała, że byliśmy najlepsi. Ania Głąb, Natalia Czapiga i Wiktoria Misztela idealnie omówiły każdy temat, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, jeżeli chodzi o szczepionki. Milena Piasek zrobiła wiele intrygujących zdjęć, a Dominika Pakuła sprawiła, że slajdy odpowiadały głoszonej treści.

Straszono nas, że będzie tam drętwo i nudno, ale tak nie było. Wiele osób opowiadało żarty, które nawet mnie bawiły. Wszyscy też pomagali niewprawionemu mówcy, klaszcząc tak, aby cisza nie powodowała stresu. Atmosfera była wesoła i pozytywna. Szkoda tylko, że za rok jako maturzysta będę wykluczony z reprezentowania Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w tym wydarzeniu.

tekst: Mikołaj Zapotoczny, klasa IIa
foto: Milena Piasek i Wiktoria Misztela, klasa IIa

Copyright © 2015
1730004 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: