Strona główna Plan lekcji Kontakt Dyrektor informuje Filmy Spotkanie z Prezydentem WolontariatPaździernik 20 2017 19:55:56 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz Błauciak
dyrektor@lozabkowice.pl
_______________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
wicedyrektor@lozabkowice.pl
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2017/2018Nowa formuła egzaminu maturalnego


Galeria filmów


Fotogaleria


Strona główna

Sport w szkole

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Plan lekcji

Kontakt


Gazeta szkolna

Matura 2017

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Reklama

Znak Jakości Szkoły 2014

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Zabkowice Slaskie

Mam haka na czerniaka

www.cg.edu.pl

Nawigacja
Portal
  Dyrektor informuje
  Licealne laury
  Historia III LO
  Cogito ergo sum
  Wolontariat
  DFN 2011
  Mam haka na chłoniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Nietypowy Dzień Języków Obcych, czyli „Humany” z Ib na DFN

26 września przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Dziennikarsko-językowa klasa Ib postanowiła go uczcić trochę nietypowo – z wychowawczynią p. Agnieszką Pochwatko oraz polonistką p. Magdaleną Kotowicz uczestniczyliśmy w zajęciach uniwersyteckich w ramach jubileuszowego XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Czytaj więcej...
Od Pitagorasa do komputerowego kalkulatora

We wtorek 26 września 2017 roku odbył się wyjazd na Politechnikę Wrocławską. Klasy 1d, 2c, 2a - część matematyczno- informatyczna oraz 3c pod opieką pań: wicedyrektor Marioli Hajduk Ewy Żuk, Jolanty Maziarz, Anety Klinke- Osadnik oraz pana Marka Pendla wyruszyły już z samego rana na pierwsze wykłady.

Czytaj więcej...
„Moją pasją było malarstwo” – wspomnienie o śp. Pani Profesor Janinie Mulak

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Janiny Mulak. 30 września br. odeszła kolejna osoba, która w wyjątkowy sposób zapisała się na kartach historii naszej Szkoły.

Czytaj więcej...
Diagnoza to nie zgroza…

Co wspólnego ma koza i diagnoza? Nie tylko rym, ale również to, że o kozie mówi się jako o zwierzęciu pożytecznym, ale trudnym w pożyciu. Podobnie z diagnozą – pożyteczna, ale trudna do… przeżycia. Nie warto jej na pewno kojarzyć ze zgrozą, a tym bardziej – grozą.

Czytaj więcej...
Wykład o naszej małej ojczyźnie

Obchody 730-lecia Ząbkowic Śląskich to niezwykła szansa na zapoznanie się z historią tego ciekawego miasta. W czwartek, 21 września, uczniowie wszystkich klas mieli okazję wysłuchać wykładu prowadzonego przez absolwenta naszego Liceum — pana Jerzego Organiściaka.

Czytaj więcej...
Maturzyści „na salonach”

W czwartek dnia 21 września 2017r. klasy: III d i klasa III e pod opieką wychowawczyń: pani Doroty Wołyniec i pani Urszuli Zachary udały się do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej . Został tam zorganizowany przez „Perspektywy” Wrocławski Salon Maturzystów 2017. Po wypełnieniu krótkiej ankiety na stronie internetowej perspektywy.pl dostaliśmy informatory maturalne na 2018 rok.

Czytaj więcej...
Maturalne podsumowanie

Tegoroczne wyniki po raz kolejny potwierdzają wyjątkowo wysoką zdawalność egzaminu maturalnego w naszym Liceum. Warto o tym przypomnieć maturzystom, którzy właśnie zastanawiają się nad wyborem przedmiotów na maturze i wypełnieniem deklaracji maturalnej.

Czytaj więcej...
Niespodzianka i… słone paluszki

Na początku roku szkolnego wychowawczyni wręczyła mi małą karteczkę z zapisaną enigmatyczną informacją: „14.09.2017 o 10:00”. Pani dodała też, że wtedy mam się stawić pięknie ubrany w garnitur przed gabinetem pana dyrektora. Na tym informacje się skończyły.

Czytaj więcej...
Szkolny kiermasz podręczników

W poniedziałek 11 września 2017 r. klasa II c zorganizowała przy pomocy swojej wychowawczyni pani Jolanty Maziarz oraz pani Agnieszki Pochwatko kiermasz książek: podręczników, repetytoriów, a także różnych materiałów pomocnych w przygotowaniach do matury.

Czytaj więcej...
„Miałeś, chamie, złoty róg…”, czyli o tym, jak czytaliśmy „Wesele”

Wprawdzie Narodowe Czytanie w kraju odbyło się 2 września, ale przecież tekst Stanisława Wyspiańskiego to wciąż aktualny dramat i można zgłębiać jego treść zawsze i wszędzie!

Czytaj więcej...
Naukę czas zacząć…

Nieco później niż zwykle, bo 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystość przebiegała w utrwalony przez tradycję sposób: wszystkie klasy zebrały się w auli, aby po wprowadzeniu sztandaru wysłuchać przemowy pana Tomasza Błauciaka – dyrektora naszego Liceum, w której to przedstawił profile klas pierwszych, liczbę uczniów w poszczególnych klasach oraz wychowawców.

Czytaj więcej...
Strona 2 z 96 < 1 2 3 4 5 > >>
 
Copyright © 2015
1307233 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: