Strona główna Kontakt Dyrektor informuje Spotkanie z Prezydentem Filmy WolontariatKwiecieñ 18 2024 04:42:39 
 
Dyrekcja LO
Dyrektor
Tomasz BÅ‚auciak
______________________
Wicedyrektor
Mariola Hajduk
KAMERA

Menu główne

REKRUTACJA 2023/2024



Ochrona danych osobowych
Nowa formuła egzaminu maturalnego

Galeria filmów
Fotogaleria

Strona główna

Rada Rodziców

Kadra LO

Statut LO
i dokumenty szkoły

Biblioteka

Kontakt

Gazeta szkolna

Matura 2023

Kryteria oceniania,
wymagania edukacyjne


Informacje dla uczniów

Konkurs Matematyczny

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Dolnośląski Festiwal Nauki

Szkoła kompetencji

Doradztwo zawodowe

Reklama

Bezpieczna szkoła

Spotkanie z Prezydentem

Biuletyn Informacji Publicznej

Gazeta szkolna

EXPRESS-MIEJSKI.PL

Mocni bez przemocy

Mam haka na czerniaka

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
ZDEJMIJ S£UCHAWKI – URATUJ ¯YCIE! ... CZYLI BEZPIECZNYCH WAKACJI !

W naszym wieku nie zawsze chcemy słuchać pouczania dorosłych. Dodatkowo wierzymy w swoją moc, we własną nieśmiertelność i czasami nie zawracamy sobie głowy różnymi zagrożeniami.
Jesteśmy Waszymi rówieśniczkami, ale podjęłyśmy decyzję, że chcemy świadomie i odpowiedzialnie korzystać z uroków wolnego czasu. Liczymy na to, że zechcecie dołączyć się do nas i wysłuchacie podpowiedzi , jak bezpiecznie spędzić czas wakacji.



Szczególnie w tym roku chciałybyśmy zwrócić Waszą uwagę na OSOBY KORZYSTAJ¡CE ZE S£UCHAWEK W MIEJSCACH PUBLICZNYCH, np. podczas przemieszczania się w różne miejsca, spacerów, jazdy rowerem czy na rolkach. Domyślamy się, że część z Was również z nich korzysta.
Mimo braku statystyk, lekarze obserwują wzrost wypadków, do których mogłoby nie dojść, gdyby nie słuchanie muzyki przez słuchawki. W takiej sytuacji bowiem odgłosy nadjeżdżających samochodów są kompletnie niesłyszalne. Nie trzeba mówić, że na jezdni wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Czujność uczestników ruchu jest niezwykle ważna. Przechodząc przez jezdnię, nawet na pasach, trzeba mieć oczy i... uszy szeroko otwarte.
Nie można zakazać noszenia słuchawek, bo to byłaby bzdura, ale można uczulić młodych ludzi, by rezygnowali z nich, gdy poruszają się po ruchliwych ulicach, albo przynajmniej nie włączali ich na maksymalną głośność.

¯ebyśmy mogli ponownie spotkać się tutaj we wrześniu, pamiętajmy także o innych ważnych zasadach bezpieczeństwa:

1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas.
2. Nie afiszuj siÄ™ zbytnio posiadanymi dobrami – nigdy nie wiesz, kto może Ciebie obserwować.
3. Kiedy ktoÅ› Ciebie zaczepia, nie wdawaj siÄ™ w rozmowy – czasami lepiej udać, że siÄ™ nie sÅ‚yszy i iść dalej. Kiedy zaczepki siÄ™ nasilÄ…, odpowiadaj pewnie, krótko, bez wdawania siÄ™ w dyskusjÄ™.
4. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Po takich substancjach tracisz samokontrolę, łatwo jest Ciebie nakłonić do robienia różnych rzeczy, a nazajutrz niczego nie pamiętasz. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej.
5. Należy pamiętać, że nie każdy zbiornik wodny jest miejscem odpowiednim do kąpieli. Utonąć może każdy, nawet osoby potrafiące dobrze pływać.
6. Niektórzy z nas podejmują się w czasie wakacji sezonowych prac dorywczych. Wtedy również musimy zachować ostrożność, znać dokładne informacje na temat pracodawcy. Szukając ofert, korzystajmy tylko ze sprawdzonych źródeł. Nie podpisujmy umowy bez czytania.
7. Duża ilość czasu wolnego podczas wakacji skłania do częstszego korzystania z Internetu. Pamiętajmy jednak, żeby w sytuacji, kiedy poznajemy kogoś nowego, nie obdarzać go nadmiernym zaufaniem oraz nie dać się namówić na spotkania w nieznanych miejscach.
8. Jeżeli w Waszym towarzystwie pojawiÄ… siÄ™ używki, zadajcie sobie pytanie : „Po co mi to?”. Alkohol, narkotyki czy dopalacze wpÅ‚ywajÄ… na nasze myÅ›lenie, Å›wiadomość, koncentracjÄ™, a także i zdrowie. Używki powodujÄ…, że niektóre osoby narażajÄ… siÄ™ na poważne kÅ‚opoty, których mogÅ‚yby uniknąć, pozostajÄ…c trzeźwymi. ¯adna chemiczna substancja nie zastÄ…pi Wam PRAWDZIWEJ PRZYJEMNOÅšCI czy PRAWDZIWEGO SZCZÊŚCIA. Zastanówcie siÄ™, co dla Was może być źródÅ‚em szczęścia i przyjemnoÅ›ci? Być może bÄ™dzie to spacer z chÅ‚opakiem/dziewczynÄ…, pocaÅ‚unek, poznawanie nowych miejsc, a może zupeÅ‚nie coÅ› jeszcze innego. Poszukajcie tego, co sprawia Wam PRAWDZIW¡ radość i szczęście, a nie naraża na problemy.

Na koniec podajemy kilka ważnych telefonów i adresów :

Poradnik bezpiecznego wypoczynku — wypoczynek.men.gov.pl
Informator o zasadach bezpieczeÅ„stwa nad wodÄ… „Bezpieczna woda” – www.msit.gov.pl (strona Ministerstwa Sportu i Turystyki)
WOPR – 600 100 100
Górskie numery ratunkowe – 985 lub 601 100 300
Telefon Zaufania dla Dzieci i MÅ‚odzieży –116 111; można również napisać informacjÄ™ na adres : www.116111.pl
Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania – 801 199 990
DzieciÄ™cy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

¯YCZYMY WSPANIA£EGO ODPOCZYNKU I UDANYCH WAKACJI!!!











Artykuł opracowały i przygotowały wspólnie
z paniÄ… pedagog JoannÄ… Jarosz uczennice
klasy 2e: Aleksandra Tracz, Monika Tańcula, Wiktoria Noszczak.

 
Copyright © 2015
5301212 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.19 || EF IV by eXtreme Fusion © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by: